EDİRNE BU YARIŞMAYI KONUŞACAK

EDİRNE BU YARIŞMAYI KONUŞACAK

EDİRNE BU YARIŞMAYI KONUŞACAK

EDİRNE BU YARIŞMAYI KONUŞACAK
17 Ocak 2021 - 23:48

Edirne'de, üretim ve istihdama katkıda bulunan başarılı kadınların ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenen "Üretimde Kadın Girişimciler Yarışması"nın jürisi Edirne Valisi Ekrem Canalp'in eşi Dr. Ayten Canalp başkanlığında toplandı.
Valilikten yapılan açıklamaya göre, Edirne Valiliği tarafından kurulan Kadın Girişimcileri Üretim ve İşletme Kooperatifleri ile Valilik himayelerinde faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlarda eğitim alan üretim ve istihdama katılan kadınların başarılı çalışmalarının ödüllendirilmesi amacıyla düzenlenecek ÜREKAD yarışması için hazırlıklar devam ediyor.
ÜREKAD jürisi, aynı zamanda proje yöneticisi olan Dr. Ayten Canalp başkanlığında toplanarak değerlendirme sürecine ilişkin bilgi paylaşımında ve görüş alışverişinde bulundu.
Ödül töreni ile kadın girişimciliğine yönelik iyi uygulama örneklerinin yaygınlaştırılması, toplumun tüm kesimlerinde üretime dahil olmak isteyen istihdam dışında kalmış kadınların cesaretlendirilmesi ve kadın istihdamına yönelik toplumsal farkındalığın artırılması hedefleniyor.
18-25 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek başvuruların formu Edirne Valiliği Web Sayfasında (www.edirne.gov.tr ) adresinde yer alıyor. Birinciye 5 bin TL, ikinciye 3 bin 500 TL ve üçüncüye 2 bin TL ödül verilecek.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KÖY KARANTİNAYA ALINDI
KÖY KARANTİNAYA ALINDI
AROMATİK BİTKİ ORMANI OLUŞTURULDU
AROMATİK BİTKİ ORMANI OLUŞTURULDU