EDİRNE’DE EĞİTİMİ ŞAHA KALDIRACAĞIZ

EDİRNE’DE EĞİTİMİ ŞAHA KALDIRACAĞIZ

EDİRNE’DE EĞİTİMİ ŞAHA KALDIRACAĞIZ

EDİRNE’DE EĞİTİMİ ŞAHA KALDIRACAĞIZ
12 Kasım 2019 - 00:19
Reklam

YEŞİM DRAMALI
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantısında sunum yapan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı “Edirne’de eğitimi şaha kaldıracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.
İl Genel Meclisi Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş Başkanlığında toplandı. Dünkü meclis toplantısına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, 2019 yılında içinde yapmış oldukları faaliyetlerle ilgili meclis üyelerine sunum yaptı.

Bu yıl faaliyete geçen tasarım-beceri atölyeleri hakkında İl Genel Meclisi üyelerine bilgiler veren Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı;“Yapmış olduğumuz laboratuarlar, eski Fen-Teknoloji laboratuarının çok gelişmiş hali. Bizim yaptığımız tüm tasarım-beceri atölyeleri Milli Eğitim Bakanlığı İnşaat Emlak Daire Başkanlığımızın standartlarına uygun, A kalite. Toplantılarda da belirtiliyor; bizim yapmış olduğumuz laboratuarlar en kaliteli tasarı-beceri atölyeleri. Rektör Hoca ve Sürekli Eğitim Merkezimizle de görüştüm. Öğretmenlerimizin eğitimine başlayacağız. Valimiz de buna çok önem veriyor; ‘Hocam biz bu atölyeleri yaptık ama bunların işletilmesi lazım’ diyor. Öğretmen bunu nasıl öğrencilere sunacak? Eğitimci eğitimi diyoruz biz bunlara. Trakya Kalkınma Ajansı’ndan da destek aldık. Sürekli Eğitim Merkezimiz, akademisyenlerimiz, meslek liselerimizdeki öğretmenlerden destek alıyoruz. Şu an aktif bir şekilde atölyeler kullanılıyor” dedi. 
ARPACI; EDİRNELİ ÇOCUKLARIN ZİHİNLERİNE NASIL DAHA ÇOK DOKUNABİLİRİZ
Edirne’de eğitimi şaha kaldıracağız diyen Milli Eğitim Müdürü Arpacı; “ Atölyelerimizde robotik kodlama, 3 boyutlu yazıcılar, grafik-tasarım gibi çok güzel kodlamalar var. Biliyorsunuz artık çağımızda 5G’yi konuşuyoruz, Endüstri 4.0’ı konuşuyoruz, arttırılmış gerçeklik konuşuyoruz. Atatürk, ‘Yolunda yürüyen bir yolcunun ufku görmesi yeterli değildir; ufkun ötesini de görmesi gerekir’ diyor. Biz bu vizyonla yola çıkıyoruz. Edirne’de eğitimi şaha kaldıracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ben bir akademisyenim; yüksek lisansımı, doktoramı eğitim alanında yaptım. Kadıköy-Beşiktaş-Ataşehir üçgeninde 10 yıl okul müdürlüğü yaptım, 5 yıl ilçe milli eğitim müdürlüğü yaptım, 13 yıl öğretmenlik yaptım, 1 yıl müdür yardımcılığı yaptım. Şimdi Allah kısmet etti 30’uncu yılımda Edirne’ye geldim. İnanın çok seviyorum Edirne’yi. Bu toprağın çocukların kalplerine, zihinlerine nasıl daha çok dokunabiliriz diyoruz. Bu amaçla da bunları gerçekleştiriyoruz” dedi. 
3 YÖNLÜ EĞİTİM OLMAZSA OLMAZ 
Dr. Önder Arpacı; “Tabii ki eğitim çok yönlüdür. Öncelikle 3 temel boyutu vardır. 1 tanesi zihin eğitimi, 2’ncisi duygu eğitimi, 3’üncüsü ise beden eğitimidir. Bunlar eğitimin olmazsa olmazlarıdır. Sayın Bakanımızın çok güzel bir tanımı var; ‘Her çocuğun müfredatı kendinde saklıdır.’ diye. Yani çocuklar biriciktir, kimse kimseye benzemez. Dolayısıyla bizimde, çocuklarımızın sanatsal yönlerini, çocuklarımızın akademik yönlerini, çocuklarımızın sportif yönlerini görmemiz gerekiyor. Bu bağlamda tasarım-beceri atölyelerini Vali Bey’e anlattım. 2023 vizyon belgesi sunumunu yaparken çok güzel görseller vardı. Kendisi de çok beğendi. Valimizin vermiş olduğu desteklerle, İl Genel Meclisinin vermiş olduğu desteklerle bu noktaya geldik. Emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum”şeklinde açıkladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şehit Astsubay Ömer Halis Demir’in adı Edirne’de yaşatılacak
Şehit Astsubay Ömer Halis Demir’in adı Edirne’de yaşatılacak
AKSAL'DAN HIZLI TREN TEŞEKKÜRÜ
AKSAL'DAN HIZLI TREN TEŞEKKÜRÜ