EDİRNE’NİN İLK DOĞAL ARI ÜRÜNLERİ...

EDİRNE’NİN İLK DOĞAL ARI ÜRÜNLERİ MAĞAZASI AÇILDI

EDİRNE’NİN İLK DOĞAL ARI ÜRÜNLERİ MAĞAZASI AÇILDI

EDİRNE’NİN İLK DOĞAL ARI ÜRÜNLERİ MAĞAZASI AÇILDI
14 Ekim 2020 - 23:16

Edirne’de Arıcı Erman olarak bilinen Erman Arabacı’nın açtığı doğal bal ürünleri mağazasında kendi arılarından ürettiği bal,polen,propolis yanı sıra doğal ev salçası,tarhana ve ev makarnası gibi ürünler de Edirne halkının hizmetine sunuyor.
1.Murat Mahallesinde Arıcı Erman doğal ürünler dükkanının açılışı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından gerçekleştirildi.
Açılışta konuşan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan;“Edirne’de her gün farklı iş yerleri hizmete giriyor. Bundan mutluluk duyuyoruz. Çünkü bu kadar zor bir dönemde yeni bir iş yeri açmak gerçekten cesaret,yürek, Edirne sevdası işi. Bu anlamda Erman kardeşimi kutluyorum. Bugünkü açacağımız iş yerinin farklı bir konsepti farklı bir alanı var. Doğal bal ürünlerinin satıldığı bir işletme. Ben sevgili kardeşimden zaman zaman alışveriş yapıyorum. Daha önce farklı bir yerdeydi. Gerçekten ürünleri orijinal, doğal, zararlı bakterileri olmayan ürünler. Bu şunun için önemli. Gıda güvenliği bütün dünyada en önemli hususlardan bir tanesi. Özellikle pandemi süreci bize temiz, sağlıklı, doğal gıdanın ne kadar önemli olduğunu öğretti. Bu noktada Edirne’de bir üretici, emekçi kardeşimizin böyle bir iş yeri açıyor olması da gerçekten Belediye Başkanı olarak son derece mutluyum. Hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırmasın, mahcup etmesin. İnşallah bol kazançları olsun ki üretimini daha da büyüterek daha çok insana sağlıklı, doğal gıdanın ulaşmasını sağlasın. Hayırlı olsun” dedi.
Dükkan Sahibi Erman Arabacı;“Edirne’de bir ilk olarak Arı ürünleri mağazamızı açtık. Burada doğal arı ve köy ürünleri Edirne’ye ait bütün ürünler olacak. İlgi gayet güzel. Sağ olsunlar Belediye Başkanı’mız, oda başkanlarımız, Edirne’nin üst düzey yöneticileri bizi yalnız bırakmadılar. Kendilerine katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Mağazamızda kendi üretimimiz olan arı ürünleri var. Bal, polen, propolis, arı sütü gibi ürünler var. Bunların dışında pekmez çeşitlerimiz var. Günlük sütümüz ve yufkamız olacak. Köy ürünleri olarak tarhana, kuskus, erişte, kışlık turşumuz, kesmemiz, makarnamız var. Bu şekilde mağazamızı açıyoruz” şeklinde ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SALGIN İŞÇİLER ALEYHİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
SALGIN İŞÇİLER ALEYHİNE DÖNÜŞTÜRÜLÜYOR
ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE KIYAFET YARDIMI
ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERE KIYAFET YARDIMI