EDİRNE TEK YÜREK

EDİRNE TEK YÜREK

EDİRNE TEK YÜREK

EDİRNE TEK YÜREK
09 Kasım 2019 - 10:46

YEŞİM DRAMALI
Barış Pınarı Harekatı’nda görev yapan Mehmetçiklere destek olmak amacıyla Edirne Belediye Başkanlığı tarafından dün Saraçlar Caddesi’nde kermes düzenlendi. 
TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Kırsalın Doğal Köy Pazarı, Edirne Belediyesi’ne bağlı Emek Evi’nde bulunan kadınlar, siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve Edirne esnafının destek verdiği kermeste yöresel lezzetler yanı sıra el emeği göz nuru ürünler 'Mehmetçik' için satıldı. Kermesin tüm geliri Mehmetçik Vakfı’na bağışlandı.
EDİRNE’NİN ORTAK AMACI MEHMETÇİĞE DESTEK
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan kermes açılışında yaptığı konuşmada; “Sivil toplum örgütleri, tüm siyasi partiler, sendikalar, demokratik kitle örgütleri, dernekler yani kısacası bütün Edirne burada. Bütün Edirne’nin ortak bir hedef, ortak bir amacı, ortak bir söylemi var; o da Barış Pınarı Harekatı’nda ülkemizin bölünmez bütünlüğü, milli birliği ve vatanı savunmak için kahramanca, fedakârca çarpışan Türk Silahlı Kuvvetlerine, Mehmetçiğe canı gönülden destek vermek. Biliyoruz ki bu vatan bizlere anlaşma masalarında değil; savaş meydanlarında kazanılarak bırakıldı. Dolayısıyla bu vatanın hiçbir karışını, hiçbir zerresini, hiçbir santimetre karesini kim olursa olsun hiç kimselere bırakmaya niyetimiz yok. Atalarımız, dedelerimiz, büyüklerimiz, Cumhuriyet’imizin kurucuları, Türkiye Cumhuriyet’ini savaş meydanlarında bedel ödeyerek, can vererek, kan dökerek kurdular. Dolayısıyla vatanımızın birliğine, bütünlüğüne kastedecek kim olursa olsun; ister terör örgüt, ister bir devlet, ister emperyalist güçler, kim olursa olsun bu memleketin birliğini, beraberliğini bozmak için bizimle kana kan, dişe diş mücadele etmek zorundadır. Türk Milleti’nin her bir ferdi bu konuda azimlidir, kararlıdır, inançlıdır” dedi. 
EDİRNE’NİN BÜTÜN RENKLERİ BURADA
Kermese destek veren herkese teşekkür eden Başkan Gürkan;“Bu bağlamda vatanımız için Suriye’nin Kuzeydoğusunda kahramanca mücadele eden, gerektiğinde can veren, gerektiğinde can alan kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize destek olmak için Barış Pınarı Harekâtı’ndaki Mehmetçiğe Destek Kermesi adı altında Edirne’nin tüm paydaşları, tüm vatandaşları bugün bu destek kermesinde bir arada. Ben katılan herkese çok teşekkür ediyorum. Bugün Edirne’nin bütün renkleri, bugün Edirne’nin bütün kadınları, bütün erkekleri burada, bütün kızları, kızanları burada. Mehmetçiğimizin yanındayız, devletimizin yayındayız. 2 gün sonra Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin yıldönümü. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Cumhuriyet’imizi bize armağan eden bütün şehitlerimizi bir kez daha Edirne Halkı adına rahmet, minnet ve şükranla yad ediyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.
TÜM İLLERİ BU KERMESLERE DAVET EDİYORUZ
TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu İl Başkanı Elmas Aslan ;“Çok anlamlı bir program için buradayız. Geçen sene 'Zeytin Dalı Harekatı' için kermes yapmıştık. Bu sene de 'Barış Pınarı Harekatı' için buradayız. TOBB Edirne Kadın Girişimciler Kurulu olarak oluşumunu gerçekleştirdiğimiz Kırsalın Doğal Köy Pazarı ile kermeste yerimizi aldık. Köy kadınımız şalvarıyla, önlüğüyle her şeyi ile burada, umarım destek yerini bulur. Tüm illeri bu kermeslere davet ediyoruz” şeklinde konuştu.
 
BİZ TÜRK KADINIYIZ
Kermeste stant açan Huriye Karakuş ise;“Mehmetçiğe yardım için buradayız. Köyde ne yapıyorsak hepsi burada var. Gelirlerin tamamı Mehmetçiğe gidecek. Biz Türk kadınıyız. Allah onları başımızdan eksik etmesin, ayaklarına taş değdirmesin” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BULGARİSTAN-SÜLOĞLU DOSTLUĞUNA DEVAM
BULGARİSTAN-SÜLOĞLU DOSTLUĞUNA DEVAM
TMMOB’UN BAŞKANI AVUKATOĞLU SEÇİLDİ
TMMOB’UN BAŞKANI AVUKATOĞLU SEÇİLDİ