EL ELE VERİLİRSE ALTYAPI SORUNU ÇÖZÜLÜR

EL ELE VERİLİRSE ALTYAPI SORUNU ÇÖZÜLÜR

EL ELE VERİLİRSE ALTYAPI SORUNU ÇÖZÜLÜR

EL ELE VERİLİRSE ALTYAPI SORUNU ÇÖZÜLÜR
17 Temmuz 2019 - 04:23

YEŞİM DRAMALI

Şükrüpaşa Mahalle Muhtarı İrfan Tasmalı, “Edirne’de alt yapı ve üst yapının iyi olmasını istiyorsak siyasi güç gözetmeksizin el ele verilmesi şart” dedi.

Üst yapıyı iyi olsa da alt yapı iyi olmadı mı olmaz diyen Tasmalı;“Şükrüpaşa Mahallesi Edirne’nin en büyük ve sürekli gelişen bir mahallesi. Yapılaşmanın devam ettiği yerlerde altyapı ve üstyapı sorunları artıyor. Belediye çalışma yapıyor ama Kırkpınar’ı geride bıraktığımız bu günlerde, vatandaşlar tatil beldelerine gitti, Edirne sakinledi. Sıra belediye hizmetlerine geldi. Eksik olan yol, kaldırım, kanalizasyon, su gibi hizmetlerin yapılması gerekiyor. Bunlara başlanmalı. Mahallemizde 11 tane okul var. Daha sonra okullar açılacak ve üniversite kayıt döneminde Edirne yine hareketlenmeye başlayacak. Çöplerimiz güzel toplanıyor. Yollarımız, kanalizasyon ve su tesisatları da iyi şekilde yapılınca sorun kalmayacak. Edirne’de altyapı sorununun bir an önce halledilmesini bekliyoruz. Üst yapıyı ne kadar güzel yapsanız da bir önemi kalmıyor. Kayalı Barajı’ndaki suyu pompalar basarak geliyor, pompalar basınca su patlakları meydana geliyor” şeklinde konuştu.
ALT YAPI İÇİN HER KURUM EL ELE VERMELİ
Altyapı sorununun çözülmesi için Edirne’deki tüm devlet kurumlarının ve siyasi parti temsilcilerinin el ele bu sorunu artık çözümlenmesi gerektiğine dikkat çeken Tasmalı;“Bizi temsil eden tüm siyasi partilerin temsilcilerine sesleniyorum. Herkes el ele verip Edirne’nin altyapı sorununa yardımcı olmalarını istiyoruz. Altyapıda devletimiz İller Bankası aracılığıyla kredi verip sorun çözülürse hem altyapıdaki su kayıpları hem de üstyapıdaki yapılan masraflar boşa gitmez.   Elbette altyapı belediye sorumluluğunda ama altyapıdan her görüşün insanları faydalanacak. Hepimiz bu altyapıyı kullanıyoruz. Bu konuda elinde gücü olan herkes Edirne’nin ortak sorunu olan konuya el atması lazım. Tüm devlet kurumları, Valilik, siyasi partiler hepsi el ele verip daha yaşanabilir bir Edirne haline getirmemiz lazım. Şükrüpaşa Mahallesi Edirne’nin 24 Mahallesinin en büyüğü. Toplam 41 bin nüfusu, 27 bin seçmeni var. Hala yapılaşma devam ettikçe şehir içinden nüfus akımı bizim mahalleye doğru geliyor. Nüfus arttıkça da sorunlar artıyor” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI