“ELMAS ASLAN’IN KULLANDIĞI KELİMELER ÇOK...

“ELMAS ASLAN’IN KULLANDIĞI KELİMELER ÇOK YANLIŞTIR” DİYEREK TEPKİ GÖSTERDİLER

“ELMAS ASLAN’IN KULLANDIĞI KELİMELER ÇOK YANLIŞTIR” DİYEREK TEPKİ GÖSTERDİLER

“ELMAS ASLAN’IN KULLANDIĞI KELİMELER ÇOK YANLIŞTIR” DİYEREK TEPKİ GÖSTERDİLER
04 Haziran 2021 - 10:05

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan’ın Kırsalın doğal pazarı ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında, Edirne Belediyesini ve Belediye Başkanı  Recep Gürkan’ı projeyi çalmakla suçlaması üzerine Edirne İl Genel Meclis kadın üyeleri Aslan’ın açıklamasını hiç olmadı ‘Kim kimin neyini çalıyor’ , Elmas Aslan’ın kullandığı kelimelerin çok yanlış yakışmadı dediler.
Geçen dönem Edirne Belediyesinden meclis üyesi olan CHP İl Genel Meclis Üyesi Çiğdem Gegeoğlu ile AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Melek Uzgör, o projeye başlarken biz de Edirne Belediyesi adına oradaydık içindeydik hep birlikte kadınlar kazansın diye çalıştık, şimdi kim kimin neyini çalıyor Elmas başkan yanlış konuştu”diye ifade ettiler.
Kırsalın doğal pazarı kurulurken Edirne Belediyesinin projenin neresinde ne şekilde olduğunu anlatan CHP il Genel Meclis Üyesi Çiğdem Gegeoğlu; “ projenin hayata geçtiği o dönemde belediye başkan yardımcısı ve de aynı zamanda Elmas başkanla birlikte Ticaret ve Sanayi Odası kadın girişimciler yönetim kurulu üyesiydim. Bunları duyuyor olmak çok üzücü bir durumdur.  Çünkü bir işe başlarken kadınlarımız oradan para kazansın ve sosyal hayatın içine dahil olsun diye başladık. Keyifli de bir projeydi. Hala da keyifli olarak devam ediyor. Projemizi çaldılar hiç hoş bir kelime olmadı. O dönemde Elmas başkanın emeği vardır evet ama Edirne Belediyesi’nin de yardım ve destekleri de asla yok sayılmamalıdır. O dönem kadınların bir araya gelmesinde elmas başkanın çok emeği oldu. Ama billboardından temizlik işine alanın verilmesinden el broşürüne kadar bütün yardımı da Edirne Belediyesi yapmıştır. Edirne’de yaşayan herkes hatırlayacaktır bütün afişlerde de Edirne Belediyesi’nin logosu ile birlikte Ticaret ve Sanayi Odası’nın logosu da koyulmuştu.
Bence burada önemli olan kadınlara ne kadar fayda sağlandığı ve ne kadar geri dönüş yapıldığıdır. Konu böyle olunca Ertuğrul Tanrıkulu ile konuştum. Hakikaten güzel işler yapıyorlar ve güzel çalışmalar geliyor. Çok daha temiz, titiz ve planlamalı bir şekilde kadınların da el emeklerini rahatlıkla satabilecekleri bir Pazar haline gelecek. Ama sanki bu güne kadar bu işin içinde Edirne Belediyesi hiç yokmuş şimdi sanki projeyi almış imajı yaratmak da çok üzücü. Çünkü ilk zamanların başlarında o proje için birlikte çok emek harcadık. Recep Başkanım da bu sürecin içindeydi ve hala da içinde. Bu şekilde lanse edilmesi benim için de çok üzücü oldu. Elmas başkanın emeği olduğu kadar yönetim kurulunda olan birçok arkadaşın da emeği var. Bence önemli olan oradaki kadınların devamlılığı sağlanıyor mu. Oradaki kadınlar buradan para kazanırken ne gibi dönüşler yapılacak buna bakmak lazım. Eminim ki dinlediklerimden sonra kesinlikle titiz, sağlıklı ve hijyenik bir Pazar haline gelecek. Kadınlarımız bu güne kadar kazandığından 2 kat daha fazla para kazanacaklar” dedi.
Proje hayata geçerken Edirne Belediyesi 5 kadın meclis üyesinin o dönem ve sonrasında nasıl destek verdiğini anlatan AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Melek Uzgör, Elmas Aslan’ın kullandığı kelimelerin çok yanlış olduğunu düşünüyorum. Kim kimin neyini çalıyor. Bu konuya yakınen şahidim. Geçtiğimiz dönemde Edirne Belediyesi meclis üyesi olarak 5 bayan arkadaşımızla beraber görev yapıyorduk. O zaman projenin desteği konusunda hepimiz canla başla destek verdik. Edirne’deki üreten kadınların evlerine destek olmak anlamında yaptığı eylem olduğu için canı gönülden destekledik. Ama konunun bugün bu aşamaya gelmiş olması çok üzücüdür. Bu şekilde diyaloglar hem ilimizi hem de üreten kadınlarımızı üzmektedir. Bu çıkan karmaşa diyaloğunun yaşanmaması gerekiyordu. Vizyon olarak kadınlar olarak hepimiz bir yerde toplanmalıyız” diye ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK