EMPERYALİZMİN ÜZERİNE KORKUSUZCA YÜRÜDÜLER

EMPERYALİZMİN ÜZERİNE KORKUSUZCA YÜRÜDÜLER

EMPERYALİZMİN ÜZERİNE KORKUSUZCA YÜRÜDÜLER

EMPERYALİZMİN ÜZERİNE KORKUSUZCA YÜRÜDÜLER
24 Nisan 2019 - 07:46

Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını meydanlarda yaptıkları çağrı ile kutlayan Edirne TGB Üyeleri Saraçlar Caddesi’nde açıklamada bulundular.
Türkiye Gençlik Birliği Edirne İl Başkanı Olcay Dilfaz, 99 yıl önce Millet Meclisimizin kuruluşuyla Türk Milleti ve Türk ordusu birleşmiş, emperyalizmin üzerine korkusuzca yürümüştür. Millet Meclisi, Kurtuluş savaşımızı başarıya ulaştıran yegâne formülü olduğunu söyledi.
Ulusal Egemenliğimiz ve birliğimiz için görev başındayız diyerek sözlerine başlayan Oflaz,” 23 Nisan 1920, Cumhuriyet Devrimimizin tarihidir. Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde saltanat yıkılmış ve egemenlik kayıtsız şartsız Türk Milletine armağan edilmiştir. Büyük önderimizin de vurguladığı gibi Cumhuriyet 23 Nisan'da kurulmuş, 29 Ekim 1923'te ilan edilmiştir.99 yıl önce Millet Meclisimizin kuruluşuyla Türk Milleti ve Türk ordusu birleşmiş, emperyalizmin üzerine korkusuzca yürümüştür. Millet Meclisi, Kurtuluş savaşımızı başarıya ulaştıran yegâne formüldür. 19 Mayıs 1919'da Samsun'da yanan İstiklal ateşi, 23 Nisan 1920'de tüm yurda yayılmıştır. 100 yıl sonra o ateş yine ülkemizin dört yanında yanmakta ve giderek büyümektedir.100 yıl önce bütün zorlu koşullara rağmen emperyalizme karşı galip gelen fedakâr, kahraman ve cesur Türk Milleti, bugün de bütün tehditlere ve saldırılara rağmen galip gelecektir.Bu sancıların ve güçlüklerin içerisinden ancak Mustafa Kemal Atatürk'ün devrimci ilkeleri ve programıyla çıkabiliriz. Bizlerin geleceğini güvence altına alacak. Türk Milletini refaha, huzura kavuşturacak ve birliğimizi sağlayacak program budur.Türkiye Gençlik Birliği olarak, tarihimizden, kahramanlarımızdan ve milletimizden aldığımız güç ve kuvvetle 19 Mayıs'ın 100.Yılında İstanbul'da büyük bir gençlik yürüyüşü ve gençlik şöleni düzenleyeceğiz.Bütün halkımızı bu birliği büyütmek ve güçlendirmek için 19 Mayıs'ın 100. Yılında, TGB'yle İstanbul'da yürümeye davet ediyoruz.100. Yılında yeniden zaferlere el ele ve omuz omuza yürüyeceğiz” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
TED ÖĞRENCİLERİNDEN ÖRNEK DAVRANIŞ
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU
ÇİFTÇİ KURAKLIK MAĞDURU