EN GÜZEL HAFTA SONU

EN GÜZEL HAFTA SONU

EN GÜZEL HAFTA SONU

EN GÜZEL HAFTA SONU
08 Haziran 2020 - 10:29
Reklam

Edirne’de 65 yaş üstü vatandaşlar kendileri için düzenlenen konserde dans edip Trakya müzikleriyle göbek attı.
Yeni tip korona virüs salgını kapsamında risk grubunda bulunan 65 yaş üstü vatandaşların 14.00 ile 20.00 saatleri arasında sokağa çıkmalarına izin verilmişti. Edirne Belediye Bandosu, evlerinden çıkan 65 yaş üstü vatandaşları sokakta yalnız bırakmadı. Sanatçıların sosyal mesafe kuralına uyduğu müzik dinletisinde vatandaşlar da sosyal mesafe kuralına uyarak doyasıya eğlendiler. Müziğin ritmine kendini kaptıran bazı yaşlılar karşılıklı göbek atarken, bazı çiftler de dans etti.
Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu; “bugün yaşlılar sokağa çıkması nedeniyle Edirne Belediyesi olarak dün ve bugün bando ile birlikte müzik ziyafeti veriyoruz. Aynı zamanda maske ve dezenfekte dağıtıyoruz. Belediye olarak biz sokak dezenfeksiyonundan apartman dezenfeksiyonuna, halkın bütün ihtiyaçlarını karşılamaya çalıştık. Belediye olarak tüm ekiplerimiz çok çalıştı. 65 yaş üstü sokağa çıkacağı zaman müzikle onlara destek verelim dedik. Moral olarak da yüksek olan insanlar bu virüsü yenebilirler. Edirne Polis Emeklileri Derneği’ne teşekkür ediyorum” dedi.
Edirne Polis Emeklileri Derneği Başkanı Ali Bilgin, “bu hafta 65 yaş ve üzeri üyelerimize moral olması amacıyla bando ekibi konser veriyor. İki günden beri gerek halka gerek üyelerimize etkinlik düzenlemeyi düşündük. Sağ olsun Edirne belediyesi bandosu parkımızda halkımızı şenlendirip moral oldu”dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’YE ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ
TÜ’YE ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERDEN YOĞUN İLGİ
SAADET PARTİSİ ŞOFÖRLER ODASINI ZİYARET ETTİ
SAADET PARTİSİ ŞOFÖRLER ODASINI ZİYARET ETTİ