EN YOĞUN DENETİM BUGÜN

EN YOĞUN DENETİM BUGÜN

EN YOĞUN DENETİM BUGÜN

EN YOĞUN DENETİM BUGÜN
06 Ağustos 2020 - 07:20

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "bugün, tüm Türkiye’de salgın ile ilgili bugüne kadar yaptığımız en yoğun denetimi gerçekleştireceğiz" dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, koronavirüs vaka sayılarında artış yaşanmasının ardından, bugün Türkiye genelinde denetim yapılacağını açıkladı.
Bakan Soylu, denetim yapılacağı haberini Twitter'dan duyurdu.
Soylu, "Yarın, tüm Türkiye’de salgın ile ilgili bugüne kadar yaptığımız en yoğun denetimi gerçekleştireceğiz" dedi.
Denetim yapılacak yerleri de sıralayan Bakan Soylu, "Pazarlar, işyerleri, marketler, toplu taşıma, yollar, alışveriş alanları, lokantalar, kafeteryalar, ticari taksiler ve tüm yaşam alanlarında..." ifadelerini kullanırken, "Hepimiz sahada olacağız; aliler, kaymakamlar, belediye başkanları, esnaf ve ticaret odaları, kurum müdürleri, kolluk, zabıta..." diye konuştu.
81 İL VALİLİĞİNE COVİD-19 TEDBİRLERİNE YÖNELİK EK GENELGE
İçişleri Bakanlığınca 81 il valiliğine "Covid-19 tedbirleri" konulu ek genelge gönderildi. Genelgeye göre, evinde izolasyona tabi tutulanların özellikle ilk 7 gün izolasyon şartlarına uyup uymadıkları, vali, kaymakam ve kollukça denetlenecek.
DÜĞÜN, NİŞAN VE SÜNNET ORGANİZASYONLARINDAKİ ÖNLEMLER
Düğün, nişan, sünnet gibi organizasyonlarda, maske kullanımı ile fiziki mesafeye uyulması kurallarına aykırı durumlara müsaade edilmeyecek.
Uyulması zorunlu kurallara ilişkin sektör temsilcileri, işletmeciler, organizatörler ve esnaf odaları temsilcileri ile toplantılar düzenlenecek. İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararları ilgililere tebliğ edilecek, tedbirlere riayet etmeleri hususunda uyarılacak.
TAZİYELER KISITLANACAK
Toplu taziye uygulamasının olduğu Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki iller başta olmak üzere tüm illerde, taziye evlerinde, evlerde, açık alanlarda taziye yapılmaması hususunda tekraren İl ve İlçe Hıfzıssıhha Kurullarında karar alınacak.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İLGÜ, BAŞKANLIĞI BIRAKIYOR
İLGÜ, BAŞKANLIĞI BIRAKIYOR
İSMAİL AĞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI
İSMAİL AĞA CAMİSİ İBADETE AÇILDI