ER MEYDANI’NDA KORONA VİRÜSE GEÇİT YOK

ER MEYDANI’NDA KORONA VİRÜSE GEÇİT YOK

ER MEYDANI’NDA KORONA VİRÜSE GEÇİT YOK

ER MEYDANI’NDA KORONA VİRÜSE GEÇİT YOK
10 Temmuz 2021 - 09:14

Edirne İl Sağlık Müdürü İshak Yıldırım, 100'ün üzerinde sağlık personeliyle Kırkpınar'da görev yaptıklarını söyledi.
Yıldırım, 660. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi'ne girişte oluşturulan kontrol noktasında gazetecilere yaptığı açıklamada, Edirne Valiliğinin koordinesinde salgın tedbirleri aldıklarını belirtti.
Kanuni Köprüsü'nün girişinde kurulan noktanın kontrollerin yapıldığı ilk yer olduğunu anlatan Yıldırım, "Emniyetimizle bu kontrol noktasında çalışıyoruz. Termal ve manuel kameralarımız var. Bunlarla ateş ölçümü yapıyoruz. Gelen kişilerin HES kodu sorgulamasını yapıyoruz. Vatandaşlarımızı korumak amaçlı HES kodu riskli olan kişileri buradan geçirmeyerek karantina uygulamasına tabi tutuyoruz. Müsabakalardan önce ve sonra güreş alanını dezenfekte ediyoruz." diye konuştu.
Yıldırım, dezenfekte işlemlerinin sabah ve müsabakaların ardından akşam olmak üzere iki kez yapıldığını bildirdi. Kırkpınar'a katılan pehlivanların PCR testlerini de yaptıklarını aktaran Yıldırım, "Yanlarında PCR testiyle gelmeyenleri Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi'nde PCR testine tabi tutuyoruz. PCR negatif olmadan müsabakalara çıkamıyorlar. Hem saha içerisinde hem saha dışında 112, hastane ve UMKE ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Tüm uzmanlarımız olabilecek kazalara ve sıkıntılara karşı hazır durumda beklemekte." ifadelerini kullandı.
Sarayiçi'nde yeterli sayıda sağlık personelinin görev aldığına dikkati çeken Yıldırım, şunları kaydetti: "100'ün üzerinde sağlık personelimiz var. Sahada aktif görev alıyorlar. 7 adet 112 ekibimiz var. Ekiplerimiz müsabakalar boyunca standart olarak yerinde kalacak. Yine güreş öncesi sağlık muayenelerini yapıyoruz kişilerin. Uygun olmayanları güreş alanına almıyoruz. Güreşmelerine izin vermiyoruz. Aynı şekilde hastanelerimizde, hastaneye gelecek sakatlıklara karşı tüm uzman hekimlerimiz, ekibimiz ve yataklarımız hazır bekletiliyor. Her tribünde de 2 sağlık personelimiz çalışıyor. Yaralanmalara karşı hem hekim bazında hem de yatak olarak ayırdığımız alanlarımız var."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI