EŞ ZAMANLI RADAR VE ALKOL UYGULAMASI

EŞ ZAMANLI RADAR VE ALKOL UYGULAMASI

EŞ ZAMANLI RADAR VE ALKOL UYGULAMASI

EŞ ZAMANLI RADAR VE ALKOL UYGULAMASI
08 Ekim 2019 - 04:02

ŞENER URFA
Trafik kazalarının oluşumunda %36 gibi büyük bir paya sahip olan hız ihlallerinin önlenmesi ve algılanan yakalanma riski duygusunun artırılarak sürücülerin yasal limitlerde araç kullanmaya teşvik edilmesi amacıyla; Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından eş zamanlı Hız Denetimleri gerçekleştirildi.
81 ilde eş zamanlı yapılan denetimlerde; 46.981 araç/sürücü denetlendi, 20.865 hız ihlali tespit edildi, Bu ihlallerin %65’i ihlal yapan araçların durdurulması ve sürücülerinin bilgilendirilmesi suretiyle, %35’i araçların tescil plakasına olmak üzere cezaya dönüştürüldü, 381 araç trafikten men edildi, 7 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı, Toplam 23.266 trafik kural ihlali tespit edilerek işlem yapıldı.
Trafik güvenliğini sağlamak ve alkol etkisinde araç kullanımından kaynaklanan trafik kazalarını önlemek amacıyla “Alkol Etkisinde Araç Kullanımı”na yönelik özel denetim gerçekleştirildi.
Yapılan denetimlerde; 84.561 araç/sürücü denetlendi, 1.701 sürücünün alkol, 9 sürücünün ise uyuşturucu etkisinde araç kullandığı tespit edildi, 1.441 araç trafikten men edildi, 1.644 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı, Toplam 8.124 trafik kural ihlali tespit edilerek işlem yapıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
SAROS KÖRFEZİ'NDE AY BALIĞI GÖRÜNTÜLENDİ
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER KARIŞIK
KEŞAN OSB’DE İŞLER RAYINDA, UZUNKÖPRÜ OSB’DE İSE İŞLER...