ESNAFIN SESİ OLDU “DİĞER İLLERE VAR...

ESNAFIN SESİ OLDU “DİĞER İLLERE VAR EDİRNE’YE NEDEN YOK?”

ESNAFIN SESİ OLDU “DİĞER İLLERE VAR EDİRNE’YE NEDEN YOK?”

ESNAFIN SESİ OLDU “DİĞER İLLERE VAR EDİRNE’YE NEDEN YOK?”
02 Mart 2021 - 08:40

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın zaman zaman özellikle uçak seferleri olmak üzere turist girişini arttırmak için teşvikler verdiğini hatırlatarak, Edirne’ye alışveriş için gelecek Bulgaristan vatandaşlarının PCR testi ücretleri için de teşvik çağrısında bulundu.
EDİRNE HAYALET ŞEHRE DÖNDÜ
Türkiye’ye gelmek isteyen turistlere Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından teşvik verildiğini öne süren Gaytancıoğlu, Edirne’ye gelip döviz bırakacak Bulgaristan vatandaşlarının PCR test ücretlerine de Bakanlık tarafından teşvik verilmesi gerektiğini ifade etti. Edirne esnafını ayağa kaldırmak için tüm imkanların kullanılması gerektiği çağrısında bulunan Gaytancıoğlu, Edirne’nin adeta hayalet şehre döndüğünü söyledi.
TARIM BİTİNCE KÖYDE YAŞAM BİTİYOR
Edirne’nin tarım kenti olduğuna vurgu yapan Gaytancıoğlu, tarım bittikçe köylerde yaşamın bittiğine de vurgu yaptı. Türkiye’nin Dünya’da en fazla ithalat yapan ülke olduğunu iddia eden Gaytancıoğlu, “Biz elimizde ki paraları başka ülkelerin çiftçilerine verdikçe, insanlılarımız göç veriyor. Bu paralar bizde kalsa para kazanırız.”açıklamasında bulundu.
ÇOK KONUŞULACAK İDDİA
Yerli ve ithal pirincin karıştırılarak satıldığını iddia eden Gaytancıoğlu, "İstanbul'da bir tüketici markete gittiğinde Trakya pirinci almak istiyor. Aldığı pirincin içerisine yabancı ithal pirinçler karıştırılıyor. İpsala'da, Meriç'te ve Uzunköprü'de üretilen Osmancık, luna, baldo ve cameo cinsi pirinçler ithal pirinçle karıştırılıyor. İthal pirinç 3 lira yerli pirinç 4 lira. İkisini karıştırdıkları zaman fahiş fiyatla satılıyor." diye konuştu.
ATILAN ADIMLAR GELECEK NESİLE İHANETTİR
Süloğlu’nun Geçkinli Köyü’nde birinci sınıf tarım arazisine kömür işletme projesi planlanmasına da tepki gösteren Gaytancıoğlu,  bu projenin hayata geçmesinin gelecek nesillere ihanet olduğunu savundu. Gaytancıoğlu, olumsuz ÇED raporu gelmesine rağmen Saroz Körfezi’nde de liman çalışmalarının süratle devam etmesine tepki gösterdi.
CHP Edirne İl Başkanlığı binasında düzenlenen basın toplantısına CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı’da katıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE