ETUS ŞOFÖRLERİNE ÖFKE KONTROLU KONFERANSI...

ETUS ŞOFÖRLERİNE ÖFKE KONTROLU KONFERANSI VERİLDİ

ETUS ŞOFÖRLERİNE ÖFKE KONTROLU KONFERANSI VERİLDİ

ETUS ŞOFÖRLERİNE ÖFKE KONTROLU KONFERANSI VERİLDİ
05 Aralık 2019 - 00:01

Trakya Üniversitesi Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencilerinin uygulama etkinlikleri çerçevesinde ETUS’ da görev yapan şoförlere Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Psikolog Doktor Ali Yasin Erdoğan konferans verdi.
 
ETUS toplantı merkezinde kurum yönetim kurulu üyeleri ve minibüs sürücülerinin yer aldığı toplantıda konuşan Erdoğan, öfkeyle başa çıkmanın yollarını anlatırken, insanla çalışan herkesin öfkelenebileceğini ancak öfkenin davranışa yansımaması gerektiğini belirterek  “ öfkelendiğiniz ortamı terk edin, öfkelendiğiniz kişi kimse onunla öfkeliyken konuşmayın, öfkeyi ve stresi içinize atmayın çünkü öfkeli göz sağlıklı görmez, öfkeli beyin sağlıklı karar vermez. Beyinde hiçbir duygu sürekli kalmaz, teflon tava gibidir beyin. Hiçbir duygu yapışıp kalmaz. Geçme süresini beklemek gerekir” dedi.
         Öfke ve stresle mücadele ederken, sessiz bir yere gidip kendilerini dinlemelerini ve olmak istedikleri yeri hayal etmelerini ve bunu sürekli yapmaları gerektiğini söyleyen Erdoğan, öfke belirtilerini hızlı kalp atışı, hızlı nefes alıp verme, terleme, göğüste sıkışma sıcaklık hissi ve ellerde ayaklarda gerginlik olduğunu söyledi.
        
      Yaklaşık bir saat süren toplantı sonunda ETUS Denetim Kurulu Başkanı Dilaver Babilik, Erdoğan’a günün anısına teşekkür plaketi verdi.
       Uygulama sorumluları Rümeysa Yaylacı, Nigar Durgun, Başak Sünter, Caner Özkartal, Dilan Uçar ve Çağatay Seyrel şoförlerin çalışırken sıkıntılarını çözümlemek  amacıyla etkinliği düzenlediklerini söylediler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haluk Levent özür diledi: Ben başaramadım
Haluk Levent özür diledi: Ben başaramadım
"Can dostlar"ına hayvan otelinde konaklama imkanı