ETUS’TA UNUTULAN EŞYALAR SAHİBİNİ BEKLİYOR

ETUS’TA UNUTULAN EŞYALAR SAHİBİNİ BEKLİYOR

ETUS’TA UNUTULAN EŞYALAR SAHİBİNİ BEKLİYOR

ETUS’TA UNUTULAN EŞYALAR SAHİBİNİ BEKLİYOR
07 Ekim 2021 - 09:57

Okulların açılması ile birlikte ETUS araçlarında unutulan eşya sayısı artmaya başladı. Minibüslerde unutulan eşyalar, şoförler tarafından ETUS kayıp bürosunda toplanıyor.
ETUS Başkanı Hakan Giyik; “Okulların açılmasıyla birlikte unutulan eşyalar fazla olmaya başladı. Biz bunları sosyal medya hesaplarımızdan paylaşıyoruz ama kayıp büromuz da var. Eski Cami karşısındaki belediye dükkanlarında bulunan Halkla İlişkiler büromuzu ETUS kayıp bürosu yaptık. Normalde merkezimiz yeni imarette. Vatandaşlar buraya gelmesinler diye şehir merkezindeki büroyu kayıp eşya bürosu yaptık. Vatandaşlar eğer cüzdan kaybettiyse cüzdanındaki kimliği ibraz ettiğinde teslim edebiliyoruz. Mesela mont kaybettiğinde montunun rengini, markası belirttiğinde biz teslim edebiliyoruz. Unutulan eşyalar arasında Etus kartları, kredi kartları, şemsiye, ayakkabı, mont, çanta gibi eşyalar var. Cebinde para olan montlar var. Cüzdanlarda para var, gözlükler var. Vatandaşlarımıza ulaşabildiğimiz kadar ulaşmaya çalışıyoruz. Ulaşamadığımız vatandaşlarımıza da ETUS Halkla İlişkiler Bürosundan kayıp eşyalarını sorgulayabilirsiniz mesajı veriyoruz. Sorduklarında tüm şoför arkadaşlar bunu söylüyor zaten”.
KAYIP EŞYALAR 1 YIL ETUS’TA EMANETTE
Kayıp eşyaların emanet bölümünde bulunduğu ilk günkü hali ile saklandığını söyleyen Giyik; “Kayıp eşyalar büromuzda saklanıyor. Sene sonunda sahiplerine ulaşamadığımız eşyaları sosyal hizmetlere, ihtiyacı olan ailelere veya cüzdanlardaki kimliklere ulaşamazsak yine sosyal hizmetlere bırakıp faydalı yerlere kullanıldığını düşüyoruz”.
EŞYASINI ETUS’TA UNUTAN WHATSAPP HATTINDAN SORGULAYABİLİR
ETUS Whatsapp hattını üzerinden kayıp eşya hakkında vatandaşların bilgi alabileceğini de ifade eden Giyik; “Mesela otobüste cüzdanını unutan bir teyzemize, arkadaşlarımız telefonla ulaşmış. Teyzemiz Keşan’da yaşıyormuş. Ben yaşlıyım gelemiyorum demiş. Tekrar irtibata geçip adresine kargoyla ulaştırmaya çalışacağız. Vatandaşlara bu şekilde yardımcı olmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz günlerde bir cüzdan unutulmuş, içinde 1400 lira para vardı. Şoför arkadaşımız kimliğini doğrulayarak bu kişiye teslim etmiş. Dün Sultan Çelebi yurdunda bir kardeşimiz cüzdanını düşürmüş. Kendisine haber verilerek kapıdaki Güverliğe teslim edildi. Kayıp eşyalar kesinlikle sahiplerini buluyor ama onların da bize yardımcı olmaları gerekiyor. Şoför arkadaşlarımıza sormaları gerekiyor. Whatsapp hattımız var. 0534 247 10 10’dan da sorabilirler” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖĞRENCİDEN ÖĞRENCİYE LİMONATA İKRAMI
ÖĞRENCİDEN ÖĞRENCİYE LİMONATA İKRAMI
KEŞAN KENT MEYDANI PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
KEŞAN KENT MEYDANI PROJESİ ÇALIŞMALARI BAŞLADI