EZBER BOZAN KADINLAR

EZBER BOZAN KADINLAR

EZBER BOZAN KADINLAR

EZBER BOZAN KADINLAR
23 Nisan 2019 - 09:12

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Türkiye Odalar Borsalar Birliği Edirne Kadın Girişimciler Kurulu öncülüğünde düzenlenen “Ezber Bozan Kadınlar” paneli Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlendi.
Kadınız Biz sloganı ile yola çıkan Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan’ın öncülüğünde düzenlenen panele konuşmacı olarak Antalya Makine Mühendisleri Odası Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu ve Trakya Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Ebru Boyacıoğlu yer aldı. 
Panele Kırsalın Doğal Pazarı Kadınları, Genç Girişimciler, Kadın Girişimciler, Trakya Üniversitesi İBF öğrencileri katıldı. Ayrıca panelde ETSO Başkanı Recep Zıpkın kurt,Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik’te ayrı bir konuşma gerçekleştirdi.
Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Elmas Aslan, “Türkiye’nin tek ve ilk kadın makine mühendisi olan Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu işte bu yüzden de ezber bozan kadın.  İşin aslına bakarsak ülkemizde çalışan, üreten, girişimci kadınlar hepsini ezber bozan kadınlar olarak tanımlayabiliriz. Çünkü biz Anadolu toplumundan gelen toplumuz. Bizim en büyük projelerimizden olan Kırsalın Doğal Pazarını kurmak kolay olmadı. Biz ev ev, kapı kapı gezerek kadınlarımızı bu pazarı kurmak için ikna ettik” diye konuştu
ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt,”Edirne Ticaret ve Sanayi Odası ve Kadın Girişimcilerimiz çok güzel işlere imza atıyorlar. Yaptığımız çalışmalarla çıtayı öyle yükselttik ki bu panelde Ayşen Hamamcıoğlu  ve Dr. Ebru Boyacıoğlu’nun önderliğinde kadınlarımızı daha nereye taşıyabiliriz diye bize yeni ufuklar açacaklar. Edirne Genç Kadın Girişimcilerin önümüzdeki dönemde Edirne’yi ve ülkemize çok şey katacaklarına inanıyorum” diye ifade etti.
Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Yaver Tetik,” Bu güzel çalışma için çalışmada emeği geçen bu mutfaktaki tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.  Bu konuşmaların yerini bulmasını dilerim” dedi.
Antalya Makine Mühendisleri  Odası  Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu,” Bugün burada sizlerle Edirne’de olmaktan dolayı çok mutluyum. Türkiye Odalar Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu’nun kurucu üyeleri arasında yer alıyorum. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na ne konuşacağımızı sorduğumuzda ne konuşacağız diye kendini tanıtın diye söylerdi. Hayatımızda en zor sorulardan bir biz kimiz. Uzun bir sürüce ben kimim diye başladım. Biz kimliğimizi bulmakta öncelik sohbetlerimizden biri oluyor. Önce ben kendimi ve hayata neleri tecrübe ettim diyerek konuşmalara başladığını ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN