FİDAN VE BEZ TORBA DAĞITTILAR

FİDAN VE BEZ TORBA DAĞITTILAR

FİDAN VE BEZ TORBA DAĞITTILAR

FİDAN VE BEZ TORBA DAĞITTILAR
01 Mart 2021 - 01:00

Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce başlatılan "Açık Havada Biz Geliriz" projesi kapsamında ekipler, köy sakinlerine fidan ve bez torba dağıtıyor, sokak hayvanlarını besliyor, vatandaşları Kovid-19 hakkında bilgilendiriyor.
Ekipler, sosyal mesafe ve maske tedbirlerini alarak köy meydanında toplanan vatandaşlara proje hakkında bilgi veriyor. Ardından köyde çalışma başlatan ekipler, köy sakinlerine fidan ve bez torba dağıtıyor, sokak hayvanlarını besliyor, vatandaşları Kovid-19 hakkında bilgilendiriyor. Edirne Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Engin Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'de devlet ve milletin birlikte Kovid-19 ile büyük bir mücadele yürüttüğünü söyledi.
Kendilerinin de Çevre ve Şehircilik Bakanlığının vizyonu çerçevesinde, Edirne Valiliği ile uyumlu şekilde Kovid-19 mücadelesini desteklediklerini belirten Öztürk, şöyle konuştu: "Köylülerimizin yanına giderek, muhtar ve azalarıyla birlikte onları salgına karşı bilgilendiriyoruz, zorunlu ihtiyaçları dışında şehre inmelerinin önüne geçiyoruz. Böylece köylerde izolasyon sağlayıp, sıfır vaka hedefiyle çalışmalar yapıyoruz. Köylerde ayrıca maske, mesafe, hijyen ve aşı tedbirlerinin önemini anlatıyoruz. 2020 Kasım ayında başlattığımız  projemizde yaklaşık 70 köyü ziyaret ettik. Köylerde yüzlerce işlem yaptık. Köylülerimizin diğer kurumlara yönelik isteklerini de not alarak ilgili kurumlara ilettik."
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde devam eden "Sıfır Atık Projesi" hakkında da köylerde bilgilendirme yaptıklarını anlatan Öztürk "Bu projenin en iyi uygulanacağı yerlerden biri köylerimizdir. Köylerde bez torbalar dağıtarak farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda Hazine arazilerimizin daha verimli ve etkin kullanılması için köylerde yeni ev yapacaklara Bakanlığımızın sunduğu kredi ve kira yardımlarını anlatıyoruz." ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE