FIS FIS İSMAİL; “EDİRNE’Yİ...

FIS FIS İSMAİL; “EDİRNE’Yİ SEVİYORUM’’

FIS FIS İSMAİL; “EDİRNE’Yİ SEVİYORUM’’

FIS FIS İSMAİL; “EDİRNE’Yİ SEVİYORUM’’
27 Eylül 2017 - 05:01
Reklam

Çocuklar Duymasın dizisinin Fıs Fıs İsmail karakteriyle sevilen oyuncu Süleyman Yağcı, Edirne’nin tarihi yerlerini ziyaret ederek, geleneksel lezzetlerini tattı.

20 Yıla yakın Edirne’ye gelip giden Ünlü oyuncu, ilk olarak Selimiye Camiini ziyaret etti. Basın mensuplarıyla bir araya gelen Yağcı Vatan Şaşmaz’ın ölümüyle ilgili açıklamalarda bulundu. Süleyman Yağcı;’’ Vatan Şaşmaz yaklaşık 15 yıllık arkadaşımdır, vefat etmeden önce sette görüştüğümüzde hayattın çabuk akıp gittiğini ve yaşadığımız günlerin kıymeti bilmemiz gerektiği söyleyip şakalaştık’’ dedi.

EDİRNE’Yİ ÇOK SEVİYORUM

Ünlü Oyuncu Süleyman Yağcı; ‘’Her fırsatta Edirne’ye gelmeye çalışıyorum. Bugün yine iş stresini ve İstanbul’un yoğunluğunu atmak için maneviyatı yüksek Edirne’ye geldim. Buram buram tarih kokan bu şehir beni cezp ediyor. Edirne’yi seviyorum’’ dedi.

KALLAVİ VE BADEM EZMESİ BENİM İÇİN VAZGEÇİLMEZ LEZZET

Ziyaretlerine Edirne’nin gönüllü turizm elçisi ve aynı zamanda Arslanzade Bademezmeleri firması sahibi Arif Meriç’i ziyaret etti. Yeni Açılan Binevlerdeki mağazayı ziyaret ederek yeni üretilen ürünlerin lezzetine baktı. Ziyaret te yaptığı konuşmada; “Hacı Arif Abi çok değerli bir büyüğümüz. Ne zaman Edirne’ye gelsem kendisini muhakkak ziyaret ederim. Geldiğimiz de Kallavi ve Badem ezmesi Benim İçin Vazgeçilmez Lezzet. Arif Meriç Bu buluşuyla Edirne’ye değer katmış’’ dedi.

Arif Meriç ise; ’’Biz kendisini Çocuklar Duymasın dizisiyle tanıdık ve sevdik. Yıllar önce Edirne’mize geldiğinde o ekrandaki sıcaklığını bizlere yansıttı. Her daim bayram, seyran görüşüyoruz. Kendilerine ziyareti ve güzel düşünceleri için teşekkür ederim’’ dedi.

TAVA CİĞER DE VE YANINDAKİ BİBER DE HARİKA

Edirne’ye her geldiğinde yine uğramadan gitmediği yerlerden biri de Tarihi Ciğerci Bahri Bey ve Kemal Usta olduğunu söyleyen Yağcı; “Hangi bölgeye gidersem o lezzetlerin tadına muhakkak bakarım. Tabi Edirne’ye geldiğimden beri tava ciğer benim vazgeçilmez lezzetlerim arasındadır. Yanın da o acı biber olmazsa olmaz. Bu ziyaretimde çok değerli Tava Ciğer Türküsü Yazarı Beyazıt Sansı ile tanışmakta beni mutlu etti. Başta Ciğerci Bahri beye ve Tüm ekibine teşekkür ederim’’ dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
MELİH HOCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
MELİH HOCA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
KILIÇDAROĞLU: AYÇİÇEĞİ TABAN FİYATI TON BAŞINA 16 BİN LİRA OLMALI
KILIÇDAROĞLU: AYÇİÇEĞİ TABAN FİYATI TON BAŞINA 16 BİN LİRA...