GALERİCİNİN HAKLI İSYANI

GALERİCİNİN HAKLI İSYANI

GALERİCİNİN HAKLI İSYANI

GALERİCİNİN HAKLI İSYANI
18 Kasım 2020 - 09:45

Edirne’de son dönemlerde yasa dışı ikinci el oto alım satımı yapan galericilerin sayısında ciddi artış yaşandığına dikkat çeken galerici Erdem Vatansever, çağrıda bulundu.
Halkın bu çantacı ikinci el oto galericilerini kanmamalarına dikkat çeken Vatansever; “Bu işi benim gibi yapan 15-20 yer var ancak gayri resmi yapan daha çok yer var. Şu an herkes araç alım-satımına yöneliyor. Araç alım-satımı şu anda dövizden, altından daha büyük yatırım olmuş durumda. Araç büyük bir yatırım oldu. İnsanlar günlük ihtiyaçlarını görmek için değil yatırım için araç alıyorlar. Bu işi gayri resmi yapan daha fazla insan var. İnsanların gayri resmi satış yapanlara yönelmesi doğru değil ama bu devletimizin işi. Bununla ilgili birçok talebimiz var. Bu işi gayri resmi yapanlar araştırılsın, bulunsun, cezalar kesilsin. Çünkü bu işi herkes yapıyor. Devlet memurundan, bakkalına kadar herkes bu işi yapıyor. Herkes bu işten nemalanmaya çalışıyor. Şahıs olarak aracı alıyor. Üzerine kar koyarak satıyor.”şeklinde açıkladı.
İKİNCİ EL OTO İTHALATI FİYATLARI DÜŞÜRÜR
Çıkacak olan ikinci el İthalatını değerlendiren ikinci el oto galeri sahibi Erdem Vatansever,ithal oto ikinci el oto  piyasasında fiyatları düşüreceği için bir hareketlilik olabileceğini belirtti.
 Vatansever Vatansever; “Pandemiden dolayı araç üretiminde sıkıntı olduğu için araçlar değer kazandı. Araçlar son 7-8 aylık dönemde iki katına varan prim yaptı. Bu durum bize iyi olarak da kötü olarak da yansıdı. Araç fiyatlarının artmasından dolayı alım gücümüz ve stoklar düştü. Onun için bize zararı da oldu. Üretim olmadığı için ikinci ele rağbet arttı. Araç ithalatıyla ilgili bir konu gündemde. Bunun olması iyi olur. Oradan gelen araçlar muhtemelen indirimli olacak. Ülkemizdeki piyasaya göre daha uygun olacak. Öyle bir şey olursa piyasada da bir hareketlenme olur” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI