KIŞ LASTİĞİ MESAİSİ

KIŞ LASTİĞİ MESAİSİ

KIŞ LASTİĞİ MESAİSİ

KIŞ LASTİĞİ MESAİSİ
18 Kasım 2020 - 09:43

Şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu tarihi olan 1 Aralık yaklaşırken, lastikçilerin mesaisi de başladı
Pandemi ve lastik fiyatlarının artması ile birlikte vatandaşların talebinin az olduğu belirten Şerafettin Biçer; “Sezon itibariyle kış lastiklerinin takılması söz konusu. Lastik değiştirmeye yaklaşık 1 hafta önce başladık. Şu anda hala aralıklarla devam ediyor. Geçen seneye göre yoğunluk hava şartları ve Covid-19’dan dolayı düşük seviyelerde. Biraz da lastik fiyatları pahalı. Geçen seneki seviyeleri şu anda yakalamış durumda değiliz. Ticari araçların lastiklerinin zorunluluğu 1 Aralık’ta başlıyor. Bunların da değişim süreleri 20 Kasım’da hızlılık kazanmaya başlıyor. Şimdi kişisel araçların lastiklerini değiştiriyoruz.”dedi.
GÜVELİ SÜRÜŞ İÇİN 4 KIŞ LASTİĞİ ŞART
Kışın yollarda daha güvenli olunması için araçların tüm lastiklerinin değişmesinin gerektiğini ifade eden Biçer;“Örnek verecek olursak bir ayağınızda normal ayakkabı diğerinde botla gezmek mantıksız olur. Bu yüzden 4 kış lastiğiyle gezmek yere sağlam basmak için daha mantıklı. Sadece 2 lastiği değiştirmek yanlıştır. Çünkü buzlu veya karlı bir havada kavşak dönüşlerinde araba kayabilir. Sonuç olarak can güvenliğimiz için zamanı geldiğinde 4 lastiği de değiştirmemiz gerekiyor. Yaz dönemine de 1 Nisan’da geçiyoruz. 1 Nisan’a kadar kış lastiği kullanmak gerekiyor. Kış lastiği hava sıcaklığı 7 derecenin altındayken çalışır. Lastikteki kauçuk özelliği 7 derecenin altındayken açılma yapar”dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAŞ KISITLAMASI DENETİMİ
YAŞ KISITLAMASI DENETİMİ
EDİRNE’DE PANDEMİYE RAĞMEN BİNLERCE İŞYERİ AÇILDI
EDİRNE’DE PANDEMİYE RAĞMEN BİNLERCE İŞYERİ AÇILDI