GEÇMİŞ; VALİMİZ KAYNAKLARIN İSRAF...

GEÇMİŞ; VALİMİZ KAYNAKLARIN İSRAF EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEK!

GEÇMİŞ; VALİMİZ KAYNAKLARIN İSRAF EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEK!

GEÇMİŞ; VALİMİZ KAYNAKLARIN İSRAF EDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEK!
24 Haziran 2022 - 10:11

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Edirne Valiliğine atanan Vali Kürşat Kırbıyık hakkında değerlendirmede bulunan İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Vali Kırbıyık’la 3-4 defa görüşme imkanı bulduğunu ifade ederek,burada dikkatimi çeken devlet kaynaklarını kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullanılmasından yana olduğunu, israfa asla izin vermeyeceğini ama  sorunları il genel meclisi üyelerinin  alacağı kararlarla birlikte, sorunların çözüme kavuşturulacağını kendisi bize ilettiler”dedi.
Vali Ekrem Canalp’ın ardından Edirne Valilik görevine atanan Kürşat Kırbıyık Valili ile birlikte pozitif çalışma enerjisi aldıklarını ve en önemlisi devletin kaynaklarını israf edilmesine müsaade etmeyeceğini söyleyen  Edirne İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş; “Önceki dönem Vali Ekrem Canalp ile 3,5 yıl birlikte görev yaptık. Doğrusu yanlışı bir çok vizyon proje, yereldeki çalışmalarımızla ilgili 9 ilçenin her alanına dokunduk. Birçok işi birlikte yaptık. Bununla birlikte yarım kalan işleri yeni valimiz Hüseyin Kürşat Kırbıyık ile devam ettireceğiz.  Valimiz daha yeni olduğu için bölgeyi tanımaya çalışıyor. Ben 3-4 defa birlikte görüştük. İl özel idaresinde ve kırsal alandaki sorunları kendisine ilettim.
Sorunlara çok olumlu yaklaştı. Burada dikkatimi çeken devlet kaynaklarını kamu kaynaklarını etkin ve verimli kullanılmasından yana olduğunu, israfa asla izin vermeyeceğini ama Edirne’nin önemli sorunlarını da öncelikli sorunları olarak sıralamaya koyarak, hep birlikte il genel meclisinin alacağı kararlarla birlikte, sorunların çözümü için kendisi bize ilettiler. Valimiz bize çok olumlu pozitif bir enerji yarattı. Bir devlet adamı mantığı ile bilgi birikimi yüksek, şu an şehrimizi tanımaya çalışıyor. Önceki yapılan işleri gözden geçiriyor. Bununla ilgili yapılması gerekenleri öncelikli sıraya alıyor. Doğru, uyumlu bir çalışma yapacağımızın inancını bize aksettirdi kendisi.
Valimizle yeni programlar hazırlama içindeyiz. Bütçe dönemine gidiyoruz. Kasım ayında çok ciddi kırsal alandaki yatırımlarımızla ilgili bütçe yapacağımıza inanıyoruz. Edirne tanınıyor ama en güzel sahilin Saros körfezinin Türkiye’de tanınırlılığının olmadığını söyledi. Çarpık yapılaşmanın önüne geçmeliyiz, sahillerde daha düzgün insanların tatil yapabileceği alanları yaratmamız gerektiğini ifade etti. Bununla ilgili geçen hafta Saros körfezinde inceleme yaptı. Eksikleri tespit etti. İlerleyen günlerde de Saros körfeziyle ilgili çalışmaları da halkımızın hizmetine sunma gayreti içinde olacağız” dedi.  HABER:YEŞİM DRAMALI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SPORDAN ÖTE ŞANLI MİRAS KIRKPINAR'IN KÜLTÜREL MEŞALESİ 661 YILDIR YANIYOR
SPORDAN ÖTE ŞANLI MİRAS KIRKPINAR'IN KÜLTÜREL MEŞALESİ 661...
SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ
SOKAK HAYVANLARI BARINAĞI ZİYARET EDİLDİ