GİYİK, “MECBUREN ZAM YAPTIK, DAYANACAK...

GİYİK, “MECBUREN ZAM YAPTIK, DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI”

GİYİK, “MECBUREN ZAM YAPTIK, DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI”

GİYİK, “MECBUREN ZAM YAPTIK, DAYANACAK GÜCÜMÜZ KALMADI”
11 Ocak 2022 - 00:37
Reklam

ETUS’ta yolcu ücretlerine yapılan zamların ardından açıklama yapan ETUS Başkanı Hakan Giyik, “Halkımız zam yaptık diye kızabilir ama gerçekten zam yapmakta bizi çözüme götürmüyor. Dayanacak gücümüz kalmadı” dedi.
Akaryakıta gelen zamların ardından  ETUS nakit binişleri 5 Lira, sivil 4, Lira 35 Kuruş, öğrenci de 3 Lira olarak Ocak ayı belediye meclisinden geçti, fakat zamlı tarifenin uygulanası  için tebliği beklediklerini açıklayan ETUS Başkanı Hakan Giyik; "Halkımız zam yaptık diye kızabilir ama gerçekten zam yapmakta bizi çözüme götürmüyor. Şu anda 14 liraya gelen mazot zammı, personelimize asgari ücretten dolayı yaptığımız zam, ulaşıma yapılan zammı götürdü. Götürdü değil, yetmedi bile. TEFE, TÜFE oranında ulaşıma zam veriliyor. Ama bu şekilde artışlar devam ederse, ulaşıma tekrar zam gelebilir. Piyasayı görüyorsunuz. Bir markete gittiğinizde 100 Liraya kahvaltılık alamıyorsunuz. O yüzden mecburen yaptığımız bir zamdır.  Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Gerçekten araçlarımıza mazot koyamıyoruz. Zam da şöyle geçti; nakit binişler 5 Lira oldu. Sivil binişler 4 Lira 35 Kuruş oldu. Öğrenci de 3 Lira oldu."
Akaryakıta gelen zamların halkı kendi özel araçlarını mecbur kalmadıkça çıkarmayıp toplu ulaşıma yönlendirebilir mi?" sorusu için de Giyik, "Ben olsam arabamı çıkarmam" dedi ve şunları söyledi: "İstanbul Özel Halk Otobüsü Başkanı ile görüşüyoruz. Şöyle bir artış olmuş. 2021 yılında 46 kere pompalara yansıyan zam var. 58 kere zam gelmiş. Şu an Binevler semtinden çarşıya gelen bir araç en az 2 buçuk litre mazot yakıyor. Bu da 35 lira gibi. Ben olsam arabamı çıkarmam."dedi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR
GÖZYAŞLARINA HAKİM OLAMADILAR
YÜKSEK GETİRİLİ BİTKİLERİN ÜRETİMİ YAYGINLAŞTIRILACAK
YÜKSEK GETİRİLİ BİTKİLERİN ÜRETİMİ YAYGINLAŞTIRILACAK