GÖNÜL BORCU, YARDIMLAŞMA DERNEĞİ KURDURDU

GÖNÜL BORCU, YARDIMLAŞMA DERNEĞİ KURDURDU

GÖNÜL BORCU, YARDIMLAŞMA DERNEĞİ KURDURDU

GÖNÜL BORCU, YARDIMLAŞMA DERNEĞİ KURDURDU
30 Eylül 2020 - 10:11

Yeni kurulan Lalapaşa Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği yönetimi dernek binasından basın toplantısı yaparak yeni yönetimi tanıttı.
Lalapaşa Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneğin yönetimi ise; Başkan Zafer Sezgin Geldi,Başkan Yardımcısı Metin Tekirdağlı,Genel Sekreter Nedim Zobar,Muhasip Üye Fatih Kuşoğlu, üyeler Özlem Uzdur,Halil Küp ve Nursu Geldi.
Derneğin faaliyetleri amacı ile ilgili açıklama yapan Lalapaşa Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Zafer Sezgin Geldi ; “İlimizin Şirin İlçesi olan Lalapaşa’ya gönül borcumuzu ödemek niyetiyle bazı arkadaşlarımız ile birlikte oluşturduğumuz ve sivil toplum kuruluşu olarak faaliyete geçen “Lalapaşa Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği”  ile ilgili sizler aracılığı ile kamuoyunu bilgilendirmek üzere toplanmış bulunmaktayız.      “Lalapaşa Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği” olarak derneğimizin öncelikli amacı okullarda başarılı fakat maddi durumu iyi olmayan öğrencilere küçük de olsa bir destek olmaktır.Bu sebeple ilk faaliyet olarak İlçemizde bulunan İlköğretim okullarında eğitim hayatına yeni başlayan Anasınıfı ve 1.sınıf öğrencilerine 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılının başlaması sebebiyle Derneğimizce “Zeka Oyunu” hediye vermeyi düşünmekteyiz. Bununla ilgili gerekli girişimlerde bulunduk. Önümüzdeki günlerde bu faaliyeti gerçekleştirerek onlarla bir araya gelmeyi planlıyoruz. Ayrıca Derneğimizce kültürel ve yardımlaşma adına da yapmak istediğimiz birçok projemiz var. Bunları da zaman zaman siz basın emekçileri vasıtasıyla kamuoyuyla paylaşacağız”dedi.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘EDİRNE İŞİ’ SERGİLENMEYE BAŞLANDI
‘EDİRNE İŞİ’ SERGİLENMEYE BAŞLANDI
PTT 180 YAŞINDA
PTT 180 YAŞINDA