HALK EĞİTİM KURSLARI YENİDEN AÇILDI

HALK EĞİTİM KURSLARI YENİDEN AÇILDI

HALK EĞİTİM KURSLARI YENİDEN AÇILDI

HALK EĞİTİM KURSLARI YENİDEN AÇILDI
15 Ocak 2021 - 00:44

Edirne’de çoğunluğu ev hanımlarından oluşan kursiyerler, salgın tedbirleri altında kurslara devam ediyor. Kursiyerler kuaförlük, Edirnekari boyama sanatı, üç boyutlu şekillendirme, iğne oyası, dolgu oyuncak bebek yapımı gibi kurslara katılıyor.
40 adet kurs 44 usta öğretici ve 315 kursiyerle 11 Ocak itibariyle Halk Eğitim Merkezi adı altında Edirne’nin birçok merkezinde açılan çeşitli yaygın eğitim kurslarında kursiyerler hem öğrenip hem de boş zamanlarını değerlendirme fırsatı buluyorlar.
Bu kurslardan sadece yetişkinler değil çocuklarında faydalandığını belirten Halk  Eğitim Müdürü İlhan Dinç, “Ayrıca kursiyerlerimizin beraber getirdikleri çocuklarına da oyun odaları yaparak okul öncesi eğitim vermeleri konusunda da hizmet vermekteyiz” dedi.
Hayat boyu öğrenme adı altında Halk Eğitimde açılan kurslarla ilgili açıklama yapan Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlhan Dinç; “Ana hedefimiz her zaman her yerde herkes için eğitim. Biz kurslarımızı gerek halk eğitimi merkezlerimizde, gerek hastanede gerek ceza evlerinde, gerekse belediyelerde, diğer kamu kuruluşlarıyla hatta kamu yararına olan dernek ve vakıflarla birlikte kurs ve kursiyer sayılarımızın artırılması için gayret gösteriyoruz. Ana hedefimiz vatandaşlarımızın gözündeki klasik halk eğitimi merkezi modundan sıyrılıp herkesi gidip geldiği, herkesin ihtiyacına cevap verildiği kurs ve kursiyer niteliğinin ve niceliğinin arttırılmasına yönelik bir hedef koyuyoruz. Bütün vatandaşlarımızın Halk eğitimi merkezlerimize uğrayarak kendilerine hangisi uygun ise o kurslarımıza devam etmeleri, binalarımızı görmeleri, usta öğreticilerimiz ile tanışmaları bizleri çok memnun edecektir. Covid-19 sürecinde de yüz yüze eğitimin tatile girdiği ondan itibaren bizlerle uzaktan eğitimle vatandaşlarımızın hizmetinde bulunmaya gayret ediyoruz.  Ayrıca kursiyerlerimizin beraber getirdikleri çocuklarına da oyun odaları yaparak okul öncesi eğitim vermeleri konusunda da hizmet vermekteyiz. Kurumlarımızda çocuklarımızla ilgili kurslar getiren velilerimize de istedikleri doğrultusunda kurslar açıyoruz. Kursa gelen velilerimiz içinde çocukları için kurslar açıyoruz.  Biz açık lise faaliyetlerimizde daha önce liseyi ve ortaokulu çeşitli nedenlerle bitirememiş ve öğrenim çağının dışına çıkmış vatandaşlarımız içinde hem ortaokul hem de liseyi bitirme hususunda gayret gösteriyoruz. Bu açıdan diploma almak isteyen vatandaşlarımızın bizim açık liselerimize müracaat ederek diplomalarım alıp böylece ülkelerimizdeki lise mezunu sayısında diğer ülkelere denk olma konusunda da gayret gösteriyoruz. Kurslarımız genel kurs, kişisel kurslar ve geriye kalanları ise mesleki teknik kurslarıdır. Herkesi eğitim öğretim konusunda kurumlarımızdan istifade etmeye davet ediyoruz”şeklinde açıkladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE’DE KORONAVİRÜS DENETİMİ YAPILACAK
EDİRNE’DE KORONAVİRÜS DENETİMİ YAPILACAK
POLİSTEN DOLANDIRICILIK UYARISI
POLİSTEN DOLANDIRICILIK UYARISI