HALK OTOBÜSLERİNE 51 İL’DE SON VERİLDİ

HALK OTOBÜSLERİNE 51 İL’DE SON VERİLDİ

HALK OTOBÜSLERİNE 51 İL’DE SON VERİLDİ

HALK OTOBÜSLERİNE 51 İL’DE SON VERİLDİ
09 Ekim 2019 - 08:10

AK Partili Elazığ Belediyesi, bünyesindeki 52 halk otobüsünü zarar ettiği gerekçesiyle satılmasına karar verdi. Bir diğer AK Partili Konya Büyükşehir Belediyesi de, tasarruf amacıyla 15 ilçedeki 24 toplu ulaşım hattını kaldırdı. Türkiye’nin 53 ilinde belediyelerin ulaşımdan çekildiği öğrenilirken, AK Partili Belediye Başkanları halk otobüslerinin zarar ettiğini açıklayarak, ulaşımın özel işletme araçlarıyla sağlanacağını belirttiler.
Elazığ Belediyesi eski belediye başkanı Mücahit Yanılmaz döneminde alınan 52 otobüsün zarar ettiği gerekçesiyle satışı belediye meclisinde oya sunuldu. AKP'li grubun oylarıyla mecliste alınan kararla otobüs hatları kiraya verilecek ve 52 otobüs satışa çıkartılacak. AK Parti'li Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Bizim bu satışı yapmamızdaki en büyük gerekçelerden bir tanesi Elazığ belediyesine kaynak oluşturmaktır” diyerek, “Elazığ belediyesinde sizlerle birlikte yapacağımız hizmetleri hızlı bir şekilde faaliyete geçirmek istiyoruz. Sunni bir gelir olduğunu iddia ediyorsunuz ama çok ciddi manada bir gelir elde edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
AK Parti’li Konya Büyükşehir Belediyesinin tasarruf amacıyla 15 ilçedeki 24 toplu ulaşım hattını kaldırması tartışma yarattı. İlçelerde hizmet veren toplu ulaşım araçlarının merkeze çekileceği ve belirlenen ilçelerde ulaşımın özel firma araçları ile devam ettirileceği öğrenildi. Konya Büyükşehir Belediye yetkilileri ise kararın alınmasına gerekçe olarak belediyenin ulaşımda zarar etmesini gösterdi.
Konya’nın 15 ilçesinde özel ulaşım firmaları tarafından devam ettirilecek olan ulaşım seferlerinin denetiminin ise yine Konya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacağı gelen bilgiler arasında. Konya Büyükşehir Belediyesi’nin bu tasarrufla aylık 800 bin TL zarardan kurtarılacağı öğrenildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
TÜ’DEN PİYASALARA BAKIŞ KONFERANSI
YİNE YENİ YENİDEN
YİNE YENİ YENİDEN