HALKA BUNU MU REVA GÖRÜYORSUNUZ?

HALKA BUNU MU REVA GÖRÜYORSUNUZ?

HALKA BUNU MU REVA GÖRÜYORSUNUZ?

HALKA BUNU MU REVA GÖRÜYORSUNUZ?
05 Mart 2021 - 08:46

Edirne’nin Lalapaşa ilçesine bağlı Sinanköy’de dere ıslah çalışması için yıkılan köprünün yerine yenisi hala yapılmaması İl Genel Meclisinin dünkü toplantısında gündeme geldi.  İl Genel Meclisi dünkü toplantısının da  Su Kanalizasyon ve Katı Atık Hizmetleri Komisyonu raporunda Edirne Merkez, Süloğlu, Lalapaşa ve Havsa ilçelerindeki dere ıslah çalışmaları gündeme getirildi.
Raporu meclise sunan  Komisyon Başkanı Serdar Çığla; “Lalapaşa merkez, Sinanköy, Süleymandanişment ve Vaysal köylerinin derelerinde ıslah çalışmalarına ihtiyaç var.Sinan köy deresinde mevcut köprülerin ıslah çalışması için yıkıldığını, ulaşım için mutlaka bir köprüye ihtiyaç olduğunun altını çizdi.
DSİ yetkilileri tarafından dere ıslah çalışması sırasında üç tane köprü yapacağının söylediğini, ihalesinin bile yapıldığını, fakat köprülerin bir türlü yapılmadığını belirten CHP Lalapaşa İl Genel Meclis Üyesi Halil Akdağ; köy halkı mağdur. insanların, hayvanların ve tarım araçlarının geçmesi için köprü yapılması gerekiyor.DSİ tarafından üç tane köprü yapılması için söz verildi, ihalesi yapıldı ama köprüler yapılmadı. Köy sakinleri mağdur oluyor. Sinan köyde köprü yok. Lalapaşa’nın en büyük köylerinden, 450 civarında nüfusu var bir tane köprüsü yok. DSİ, üç tane köprü yaptıracağız diye söz verdi, ihaleleri yapıldı fakat gittiğimizde sizinle sözleşme yapmadık diyorlar. Muhtarlar ya da köy halkının buraya köprü yapacaksın diye sözleşme yapma gibi şansları var mı? Kanunen bilmiyorum ama ihalesi yapılmış köprüler neden yapılmıyor. Buradan 60 yaşındaki kadın geçiyor. Çok acı, ben utanıyorum. 2021 yılında köprüsü olmayan tek köy olabilir. Burası Afrika değil burası Sinanköy. Buradan Ceylanlar atlayıp karşıya geçecekler. Timsah yok, rahatla geçebilirler. Buradan insan mı geçer. Bizim beklentimiz bir an önce yapılması. Burada bir de Trak yerleşkesi var. 6 bin yıllık kale, kilise, mağara var. Derenin havzası büyük. Sel geldiği zaman havza tamamen doluyor. Yapılmasını temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
AKP DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN SIĞIR İTHAL EDİYOR
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE
BAŞKAN İBA'DAN ÇELTİK ÜRETİCİSİNE MÜJDE