HASAN ALİ YÜCEL ÇOCUK MÜZESİ’NDE BİLİM...

HASAN ALİ YÜCEL ÇOCUK MÜZESİ'NDE BİLİM ATÖLYESİ

HASAN ALİ YÜCEL ÇOCUK MÜZESİ'NDE BİLİM ATÖLYESİ

HASAN ALİ YÜCEL ÇOCUK MÜZESİ'NDE BİLİM ATÖLYESİ
20 Ekim 2021 - 10:16

Edirne Belediyesi Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi, Bilim Atölyesi ile geleceğin bilim insanlarına katkı sunuyor. Bilim atölyesi ile çocuklar, fizikten kimyaya, kimyadan biyolojiye çeşitli bilim alanlarında deney ve gözlemler yaparak, eğlenerek öğrenecek.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın vizyon projelerinde biri Balkanların ve Türkiye’nin en büyük interaktif çocuk müzesi olan Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi; geleceğin teminatı çocuklara, düzenlediği atölye çalışmaları ile katkı sunmaya devam ediyor.
Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir." sözünden yola çıkarak minikleri fen ve bilime yönlendirmeyi amaçlayan eğitmen kadrosuyla Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi yepyeni atölye çalışmalarını Edirnelilerin hizmetine sunmaya devam ediyor. Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi son olarak, yeni açılan Bilim Atölyesi ile bilim etkinliklerine başladı.
Fizikten kimyaya, kimyadan biyolojiye çeşitli bilim alanlarında deney ve gözlemler yaparak öğrenmeyi eğlenceli bir hale getiren Hasan Ali Yücel Çocuk Müzesi’ndeki Bilim Atölyesi’ne 6 yaş ve üzeri çocukların katılabileceğini belirten müze yetkilileri müracaat için 0546 200 8226 numaralı telefondan bilgi alınabileceğini kaydetti.HABER MERKEZİ
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"TÜRKİYE SİNAGOGLARI" FOTOĞRAF SERGİSİ EDİRNE'DE AÇILDI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI
VALİ CANALP'E FAHRİ HEMŞEHRİLİK BERATI