HAYDİ EDİRNE GÜLCAN’A CAN OLALIM

HAYDİ EDİRNE GÜLCAN’A CAN OLALIM

HAYDİ EDİRNE GÜLCAN’A CAN OLALIM

HAYDİ EDİRNE GÜLCAN’A CAN OLALIM
12 Eylül 2019 - 07:09

Karaciğer rahatsızlığına yakalan 34 yaşındaki Gülcan Geçmiş, karaciğer nakli bekliyor. Gazetemiz aracılığıyla bir kez daha halka seslenen Geçmiş, "herkesi duyarlı olmaya davet ediyorum, halkımızın desteğiyle bu hastalığımı yeneceğime inanıyorum" dedi.
Doğuştan kronik karaciğer hastası olan 34 yaşındaki Gülcan Geçmiş Edirne Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nde çalışıyor. 3 ayda bir yapılan rutin kontrolleri esnasında geçtiğimiz Haziran ayında karaciğerinde bir kitle olduğu tespit edildi. Geçmiş, umudunu kaybetmediğini, uygun bir donör bulunacağına inancının sonsuz olduğunu söyledi.
Ben umudumu hiçbir zaman yitirmedim diyen Gülcan Geçmiş, “Uyku ve sürekli halsizlik, kaşıntı, yaralar bitkinlik, kansızlık ve şişkinliğim başladı. Hastalığımın ilerlememesi lazım. Edirne halkından çok rica ediyorum, bana destek olurlarsa çok sevinirim. Çok zor bir şey yaşayan bilir. Bağış yapacak kişilerin 17-52 yaş altında, sağlık problemi olmayan ve ilaç kullanmayan kişiler olması gerekiyor. Özellikle 0Rh- ve BRh- kan grubu olmaları lazım. Allah kimseye yaşatmasın. Bir an önce donör bulunursa sağlığıma kavuşacağım. Umudumu kaybetmiyorum, bir yerden çıkacak elbet. Allah büyüktür. Allah ihtiyacı olan herkese şifa versin” şeklinde anlatı.
En azından derdimizin çaresi var,hayatta derdine çare bulamayan insanlar da vardiyen Gülcan Geçmiş’in eşi Aykut Geçmiş ise; “4 yıldan beri bu süreçte İstanbul’a gidip geliyoruz. Kontroller esnasında karaciğerde bir kitle görüldü. Buna istinaden nakil kararı alındı. 2 ay önce Haziran ayında tetkikler sonrası donörler bulduk. Fakat bir tanesi uyum göstermedi diğeri de sağlık problemlerinden dolayı iptal edildi. Şimdi tekrar araştırmaya başladık. Hastanenin nakil kadavra sıralamasındayız. Sağlık Bakanlığının verdiği destekle ön sıralardayız. En kısa zamanda inşallah hastaneden hayırlı haberler bekliyoruz. Ve Edirne halkından bu konuda duyarlı olmalarını istiyoruz. Bu süreçte ben eşime he destek olacağım. Belediye Başkanımıza sosyal medya hesaplarından ve Belediye Meclisinde sesimizi duyurduğu için çok teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda uygun donör bulunacaktır. Biz umudumuzu kaybetmiyoruz. En azından derdimizin çaresi var. Çare bulamayan insanlarda var hayatta bizim umudumuz var” dedi. 
Karaciğer nakli bekleyen Gülcan Geçmiş’e donör olabilmek için 0542 339 52 07 numaralı telefondan irtibat sağlayabilirsiniz. YEŞİM DRAMALI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİZİ BİZİ YAPAN MÜŞTEREK DEĞERLERDİR
BİZİ BİZİ YAPAN MÜŞTEREK DEĞERLERDİR
BİLİNÇLİ TARAFTAR, TEMİZ ÇEVRE
BİLİNÇLİ TARAFTAR, TEMİZ ÇEVRE