HERKES SARI KIRMIZI DİYOR

HERKES SARI KIRMIZI DİYOR

HERKES SARI KIRMIZI DİYOR

HERKES SARI KIRMIZI DİYOR
26 Temmuz 2019 - 06:49

Hiçbir zaman resmi maçlarına lacivert beyaz renklerle çıkmayan Edirnespor’un oyuncuları Edirnespor’un her zaman sarı kırmızı renklerle bilindiğini açıkladı.  Sosyal medya da başlatılan “Sarı Kırmızı” kampanyasına destek gün geçtikçe artıyor.
1966 yılında Kırmızı yeşili Edirnespor, Yeşil – beyazlı Suspor, ve Kırmızı  Beyaz formalı Meriçspor’un birleşimiyle o dönem Edirnespor adı ve Lacivert – beyaz renklere katılsa bile sadece hazırlık karşılaşmalarına çıkan Edirnespor, daha sonra o dönem Edirneliler Lacivert – beyaz renkleri benimsemediler. Lacivert – beyazla çıktıkları maçlarda yuhalandılar. Hatta bu renklerin olması halinde takımın desteklenmeyeceği yönünde hiç karışıklıklar yaşanması sonrası renkler kırmızı ile sarı birleşerek liglerde mücadele hakkı kazandı.
Birleşmeden önce 1922 tarihinde kurulan 1922 Edirnespor’un asıl renklerinin kırmızı – yeşil olduğu da ifade edildi. 1966’dan sonra  Edirnespor’un en iyi dönemlerini sarı – kırmızı renklere bağlı olduğudur. Edirnespor’da sadece başarılar konuşulmuş ve renk tartışmalarına hiç girilmediği öğrenildi. Edirnespor’un 2 ve 3.Lig’de yer alan oyuncuları sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarda hep Edirnespor’un sarı – kırmızı olduğunu söylediler.
LACİVERT BEYAZ BAYRAKLARI PARÇALADILAR  
Vatandaş Gazetesi Spor Muhabirliği görevlerinde bulunan Ruhi Duruktuna, “O dönemde zamanın Futbol Federasyonu  Başkanı ünlü Orhan Şeref Apak’ın  yurt sathına yaydığı 2’ci Futbol ligine Edirne'nin  çok güçlü 3 güzide amatör takımı olan Edirnespor,Suspor,Meriçspor'u birleştirip Profesyonel Edirnespor takımını Lacivert Beyaz renklerle lige alındığını ama Lacivert Beyaz dev bayraklar  Saraçlar,Çilingirler caddelerine Hürriyet Meydanına asılınca Edirneliler" Burası Yunanistanmı diye isyan etti ve çoğunu parçaladıklarını söyledi. Bu olayların yaşanması sonrası Edirnespor  Yönetimi Başkan Rahmi Akıncan başkanlığında acilen toplandı ve renkleri Sarı Kırmızıya çevirdiler ve hemen bu renklerdeki bayrakları asarak Edirnelilerin tansiyonunu düşürüldü” dedi.
    
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
‘KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR’
‘KOMŞU KOMŞUNUN KÜLÜNE MUHTAÇTIR’
TRAKYAKA BİR ARAYA GELDİ
TRAKYAKA BİR ARAYA GELDİ