HİZMET BEDELİ GELİYOR

HİZMET BEDELİ GELİYOR

HİZMET BEDELİ GELİYOR

HİZMET BEDELİ GELİYOR
03 Aralık 2019 - 00:14
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Edirne İl Özel İdaresi Ocak ayı itibari ile ruhsat başvuru pahta çoğaltılması karşılığında hizmet bedeli alınacak.
Yeni yılda meclisin onaylaması hizmet bedellerinin uygulamaya gireceğini belirten İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş ;“2010-2012 plan bütçe komisyonunda bir hizmet bedeli ile bir hizmet tarifesi bedeli belirlenmişti. Bu bir imar harcı değil. İmar harcını belediyeler alabiliyor,il özel idareler alamıyor. Bizde meclis olarak bir hizmet bedeli belirlemiştik. Vatandaşlarımız bize gelip inşaat ruhsatı başvurusunda bulunduğumuzda ekiplerimiz yerinde kontrollerini yapıyorlar. Yerinde kontrol yapıldığında personelimizin gidiş harcıları var bunun karşılığını alabilelim diye bir ücret tarifesi belirlemiştik.  Bir bölü 25 binlik paftaların çoğaltılması ile ilgili yapılan çalışmalarda İl Genel meclisi buna bir tarife belirleyecek. Paftalar konusundan bilgi ve belge alıyor vatandaşlar bununla ilgilide bir ücret belirlenecek. İmar ve bayındırlık komisyonun yapacağı çalışma sonrasında ocak ayı meclisten geçtiği takdirde, ocak ayı itibari ile ruhsat başvuru pahta çoğaltılması karşılığında hizmet bedeli olarak almaya başlasın” dedi.
MECLİS TOPLULAŞTIRMA SORUNUNA EL ATACAK
Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Havsa, Süloğlu ve Lalapaşa bölgesinde birçok kişinin toplulaştırma konusunda şikayetleri olduğunu belirterek, “Havsa, Süloğlu, Lalapaşa bölgesindeki muhtarlarımızdan bize toplulaştırma konusunda şikayetler ulaşıyor. Herkes bu konuda mutsuz. Daha önce Tarım İl Müdürlüğü tarafından bu toplulaştırmalar yapılıyordu. Şimdi Devlet Su İşleri tarafından yapılıyor. Tarım İl Müdürlüğü kendi bünyesindeki personeli, DSİ’ye yönlendirdiğini ve onların bu işlemleri devam ettirdiğini söylüyor. DSİ’ye bu konuyla ilgili bir ziyarette bulunacağım. Sayın Valimizle görüşüp izin alarak bu meclis döneminde toplulaştırmayla ilgili gerekli bilgilerin bize verilmesi için DSİ’den yetkili birinin meclisimize gelmesini talep edeceğim.” ifadelerini kullandı.
MERKEZ’DE ORKÖY PROJESİNDEN FAYDALANILACAK
Gündem dışı söz alan Edirne İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanı Mustafa Suiçmez, “Bazı ilçelerimizde daha önce Orköy programları uygulandı ancak Edirne Merkez’de hiç uygulanmamıştı. 2020 yılında Edirne Merkez’deki 15 köy, Orköy projeleri kapsamına alındı. Geçtiğimiz Cuma günü bu 15 köyün muhtarıyla Orman İşletme Müdürümüzü ziyaret ettik. Tesadüfen o gün Orman Bölge Müdürlüğünden direkt Orköy programlarını bölgemizde yönlendiren yetkili bir müdür arkadaşımız da oradaymış; onunla da görüşme fırsatı bulduk. Bu konuda çok kapsamlı bilgiler aldık. Orköy programı kapsamında; küçükbaş-büyükbaş hayvancılık, arıcılık, lavanta, seracılık gibi konularda köylülerimiz projelerden faydalanabilecek.” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...