HUZUREVİ SAKİNLERİ 14 AY SONRA DIŞARIYA...

HUZUREVİ SAKİNLERİ 14 AY SONRA DIŞARIYA ÇIKTI

HUZUREVİ SAKİNLERİ 14 AY SONRA DIŞARIYA ÇIKTI

HUZUREVİ SAKİNLERİ 14 AY SONRA DIŞARIYA ÇIKTI
07 Haziran 2021 - 09:16

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 14 aydır dışarı çıkamayan Huzurevi sakinleri,ilk defa bu hafta sonu dışarı çıkmanın mutluluğunu yaşadı.
1 Haziran’dan itibaren kontrollü normalleşme tedbirleri ile kaldırılan cumartesi sokağa çıkma kısıtlamasını fırsat bilen Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş,huzurevi sakinlerini Meriç Nehri kenarında gerçekleşen festivale getirerek onlara güzel bir gün yaşattı.
Pandemi tedbirleri kapsamında 1 Haziran genelgesinden sonra, huzur evinde yaşayan yaşlılar gün için 14:00 ile 16:00 saatleri arası dışarı çıkıp alış verişlerini  yapabilecek, yakınları ile görüşebileceklerini ifade eden  Edirne Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, “geçen 2020 Mart ayından bu güne kadar,yaşlılarımız koronavirüs pandemi tedbirlerinden dolayı,huzurevinde kapalı kaldılar. Bu süre zarfından üç bayram geçirdik,torunları gelemedi,yakınları gelemedi,bir buçuk yıldan sonra kısıtlı tedbirler sonrasında bizde bugün yaşlılarımıza gerçekleştirilen bu etkinlik için dışarıya çıktık. 1 Hazirandan sonra açıklanan tedbirlerle  gündüz 2 ile 4 arasında zorunlu olan ihtiyaçları olan yaşlılarımız, kendi ihtiyaçlarını görebilmek için dışarıya çıkabiliyorlar. Pandemi tedbirleri biraz rahatlamış olmasıyla dışarı çıkıp yakınları ile görüşebiliyorlar. Artık inşallah eski günlerine dönmeyiz” dedi.
Huzur evi sakini Mustafa Kılıç; Çok mutluyuz bir buçuk yıldır içerideydik çok sıkılmıştık çok şükür hürriyetimize kavuştuk dedi. Dışarı çıkmanın mutluluğu gözlerinden okunan Huzur evi sakini Hasan Ergün, Çok mutluyuz çok şükür. Bu günleri de gördük. Bundan sonrada daha iyi günleri göreceğiz.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
KANSER HASTALARINA MİNİ KONSER DÜZENLENDİ
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK
SAADET PARTİSİ İŞÇİ KONGRESİ DÜZENLEYECEK