İDDİALARA YALANLADI

İDDİALARA YALANLADI

İDDİALARA YALANLADI

İDDİALARA YALANLADI
13 Eylül 2019 - 08:27
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Kırkpınar'da ağalık ihalesine giren ve parayı ödemediği gerekçesiyle ağalık unvanı iptal edilen Ahmet Çetin, kendisini Edirne MİT Bölge Başkanı olarak tanıttığı ve ihalelerde haksız kazanç elde ettiği iddialarını yalanladı.
İddialara göre, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, iş insanı Cemal S'nin, kendisini MİT Edirne Bölge Başkanı ve TOKİ yetkilisi olarak tanıtan kişiler tarafından dolandırıldığını bildirmesi üzerine çalışma başlattı. Ekipler, teknik ve fiziki takip sonrası kendini MİT Bölge Başkanı olarak tanıtan kişinin 2017'de Kırkpınar güreşleri ağalık ihalesini alan ve ödeme yapmadığı gerekçesiyle ağalığı düşürülen Ahmet Çetin olduğunu belirledi. Soruşturma kapsamında Tekirdağ'da bir adrese düzenlenen operasyonda, Ahmet Çetin ile bir şahıs gözaltına alındı. Emniyetteki işlemleri tamamlan şüpheliler, Bakırköy Adliyesine sevk edildi. Hakimlik, Ahmet Çetin’in adresine en yakın karakola imza atma ve yurt dışına çıkış yasağı da koyup serbest bıraktı.
Serbest bırakıldıktan sonra konuşan Ahmet Çetin, “ Kendim gayrimenkul işiyle uğraşan bir tüccarım. Ahmet Çetin’in burada aldığı 1 TL’si yok. 650 bin TL para aldık, 300 binini Tarkan A. aldı. 300 binini tekstil firmasında bizi tanıştıran kişiye verdim, bende 50 bin TL kaldı. 50 binin de 35 binini Şakir S. aldı bana çek verdi, çeki de ödemedi. Benim aldığım para 15 bindi. Yol parası olarak bunun 10 katını zaten harcamıştım. Hayatımda hiç kimseye ‘kurumdayım’ demedim. MİT’çiyim diyen MİT’çi olmaz. Ben masumum. Kimseden 1 TL almadım. Yaşanan olayda kafama silah dayandı. Bana bir komplo ve tezgah yapıldı. Biz senden para istiyoruz dediler, kafama silah dayadılar. Benden 1 milyonluk senet aldılar. Ben de hemen oradan çıktım ve savcılığa gittim, müracaat ettim. CİMER şikayetlerim var. Benim bu şikayetlerim yürürken komploya geldim. Büyük bir tezgah ve komplo. İnanın çok üzgünüm ve yorgunum” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI