İNSANIMIZ BANKALARIN İNSAFINA TERK EDİLDİ

İNSANIMIZ BANKALARIN İNSAFINA TERK EDİLDİ

İNSANIMIZ BANKALARIN İNSAFINA TERK EDİLDİ

İNSANIMIZ BANKALARIN İNSAFINA TERK EDİLDİ
29 Nisan 2020 - 12:47

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Ali Demirkıran orta ve küçük esnafın çaresiz bırakılmaması gerektiğini söyledi.
"Ülkemizde bugüne kadar birçok paket açıklandı, fakat açıklanan paketlerin insanımızın derdine çare olmadığı, günler, haftalar geçmesine rağmen hâlâ mağduriyet yaşayan sektörler, meslekler ve milyonlarca insanımızın olduğu görülmektedir.” diyen Demirkıran, "İşyerini kapatmış ve artık dayanacak mecali kalmamış olan esnaflarımıza adres olarak bankaların yolu gösterilmektedir. Çözüm olarak da faiz ve borç batağı sunulmaktadır. Derdine derman olacak çözümler beklerken, bankaların insafına terk edilen insanımız, bankalarda da birçok sıkıntıyla karşılaşmaktadır. Bankalar kredi vermek için vergi, bağ kur ve sigorta borcu olmamasını şart koşmaktadır. Zaten esnafların büyük çoğunluğu bu krediyi kullanma şartlarına haiz değildir. Diğer taraftan bankalar güçlü şirket ve gelir düzeyi yüksek müşterileri  tercih etmektedir. Maalesef, orta ve küçük esnaf ise her zamanki gibi ezilmekte ve çaresiz bırakılmaktadır.
YÜZ BİNLERCE ESNAF VE ÇALIŞANI SIKINTIDA
Esnaf kesimi büyük bir sıkıntı yaşamaktadır. Dükkânlarını kapatmak zorunda kalan berberler, kahvehane ve restoran işletmecileri, ustalar, aşçılar, garsonlar, çırak ve kalfalar, nakliyeciler, taksiciler, düğün salonu ve pastane işletmecileri, hotel işletmecileri ve çalışanları kısaca tüm esnaflarımız ve çalışanları büyük bir mağduriyet yaşamaktadır.
Yerel esnafı koruyacak ciddi, kapsamlı tedbirler alınmadıkça, onların varlığını huzurlu bir şekilde sürdürmeleri sağlanmadıkça asla işsizlik sorununa çözüm bulunamaz. Azmanlaşan, tekelleşme zincirlerini kırmadıkça asla gelir adaleti sağlanamaz. Yerel esnafın ümüğü sıkıldıkça yerli ve yerel üretimin gelişmesi mümkün değildir.
Artık esnafımızın çığlığına kulak verme vakti geldi, hatta geçiyor. Esnafımız, hükümetten acilen bu konuları masaya yatırıp adil ve insaflı düzenlemeler beklemektedir.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÖĞRETMENLER ANT İÇTİ
ÖĞRETMENLER ANT İÇTİ
ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN ADININ CADDEYE VERİLMESİ
ALPARSLAN TÜRKEŞ'İN ADININ CADDEYE VERİLMESİ