İŞSİZLERE YENİ İŞ KAPISI

İŞSİZLERE YENİ İŞ KAPISI

İŞSİZLERE YENİ İŞ KAPISI

İŞSİZLERE YENİ İŞ KAPISI
24 Şubat 2020 - 09:03
Reklam

YEŞİM DRAMALI
Edirne Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği kursu, işsizlere yeni bir iş imkanı sunuyor.
Edirne Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İlhan Dinç, kursta eğitim alan kursiyerler, sürücü kurslarında çalışabilme imkanı bulduklarını söyledi. Dinç, Edirne Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde bu yıl yaklaşık 700 kurs açıldığını, bu kurslardan da 13 bin 500 kişinin faydalandığını açıkladı. 
 Edirne Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde açılan Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği kursu, yoğun ilgi görüyor. Yoğun ilgi gören Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği kursuna bu dönem 160 kursiyer müracaat eden kursiyerler Mesleki ve Teknik Anadolu konferans salonunda aldıkları eğitim sonunda direksiyon eğitimi öğreticisi olmak için  sınava  girecekler. Sınavda başarılı olanlar sürücü kurslarında görev yapabilecek.
Edirne Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İlhan Dinç, bu tür kursların iş arayanlara yeni bir iş kapısı oluyor; “Motorlu Taşıt Sürücüleri Direksiyon Eğitimi Öğreticiliği kursu açıldı. 17 Mart’a kadar sürecek. Bu eğitimleri alan kursiyerler sürücü kurslarında direksiyon eğitimi hocası olarak çalışmaktadır. Bu eğitimi alan her kursiyer aktif olarak çalışma hayatına girebiliyor. Şu anda kursumuz başladığı için müracaatlarımız sonlandı. Kursumuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki konferans salonunda devam ediyor. İlk etapta 160 kişi müracaat etmişti. Bunların bir kısmı iş yoğunluğundan kursların eğitim süresi uzun olduğu için haftanın 5 günü saat 18.00’de başlayıp 22.00’ye kadar devam etmektedir. Yaklaşık 160 kursiyer müracaat etti. Eğitim sonunda sınavlara tabi tutulacaklar. Sınavda başarılı olanlar da sürücü kurslarında görev alabilecekler. Bu kursumuz iki sene önce de açılmıştı. İşsizler için bir iş kapısı oluyor. 1,5 aylık bir eğitimden sonra başarılı olan adaylar sürücü kurslarında görev almaktadır.   Edirne Halk Eğitimi Merkezi olarak kurslarımız Ekim ayından itibaren başlamıştır. Şimdiye kadar 700 civarında kurs açılmıştır. Bu kurslardan da yaklaşık 13 bin 500 kişi faydalandı” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI