İYİ PARTİLİ AYDIN EDİRNE’DEYDİ

İYİ PARTİLİ AYDIN EDİRNE’DEYDİ

İYİ PARTİLİ AYDIN EDİRNE’DEYDİ

İYİ PARTİLİ AYDIN EDİRNE’DEYDİ
14 Ekim 2019 - 04:44
Reklam

YEŞİM DRAMALI
İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın, İYİ Parti Edirne İl Başkanlığını ziyaret etti. İl Başkanlığı önünde toplu üye katılım töreni gerçekleştiren Aydın, ardından il başkanlığında parti yöneticileriyle istişare toplantısı gerçekleştirdi. Lalezar tesislerinde ve Margi otelde düğün törenine katılan Aydın, ardından Edirne’den ayrıldı.
Gazetecilere açıklamalarda bulunan Aydın, “Bugünler ülkemiz için çok önemli günler. Türk ordusu Suriye’de bir harekata girişti. Böyle bir dönemde özellikle biz, İYİ Partililer olarak genel başkanımız grup toplantısında, Türk bayrağının altında toplanacağını açıklamıştı. Bu aslında bizim olaya bakış açımızı gösteren bir olaydır. Devletimiz, milletimiz bayrağımız ülkemizin geleceği söz konusu olduğunda biz her zaman devletimizin ve milletimizin yanında bir duruş sergileyen bir siyasal hareketiz. Ama bu sürece böyle bakıp şu anda ülkeyi yönetenlere böyle bir harekat konusunda destek verirken şunu da hatırlatmakta fayda görüyoruz. Çünkü özeleştiri yapmaya ihtiyaç var. Çünkü onların geçmişlerini sorgulamaya, aldıkları kararları sorgulamaya ihtiyaçları var. Bunu yapmadıkları için bedel ödeyen bir Türkiye manzarası ile karşı karşıyayız. Geçmişte yapılan bu yanlışlarınızdan dolayı, muhakeme yapıyor musunuz, bu millete bir özür borcunuz yok mu? Sizin almış olduğunuz bu yanlış kararların neticesinde 81 milyonu temsilen giden askerlerimiz Şehit olmayı göze alıp giderken siz, siz bunları bura göndermenin vicdanen muhasebesini yapıyor musunuz” dedi.
ABD ABA ALTINDAN SOPA GÖSTERMESİNİ HAZMEDEMİYORUZ
Aydın; “Biz üç kıtada at koşturup dünyaya hükmettiğimiz dönemlerden gelen devlet gücümüzü dikkate almadan, Tramp dalga geçiyor. Sana verdiğim sınırın ötesine geçersen başına gelmedik kalmaz diyor. Sayın Cumhurbaşkanı, bu söz seni rahatsız etmedi anladık, ne konuştun bilmiyoruz ama bir Amerika başkanının, bu ülkenin Cumhurbaşkanına aba altından sopa göstererek senin kulağını çekmesini, seni bütün dünya milletleri önünde küçük düşürmesini, biz hazmedemeyiz. Tramp’a senin gücün yetmiyorsa, biz kararlığımızla adam gibi çıkmayı bilen insanlarız” dedi.
Konuşma sonrası İyi Parti İl Başkanı Ekrem Demir tarafından Aydın’a Edirnekari tablosu hediye edildi.
Daha sonra İyi Partiye katılanlara rozetleri takıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye ceza
İzinleri olmamasına rağmen İzmir'den Keşan'a gelen 3 kişiye...
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere döndü
Olimpiyata hazırlanan kadın güreşçiler özel izinle mindere...