İYİLİK PEŞİNDE KOŞTULAR

İYİLİK PEŞİNDE KOŞTULAR

İYİLİK PEŞİNDE KOŞTULAR

İYİLİK PEŞİNDE KOŞTULAR
26 Kasım 2020 - 23:41
Reklam

TEMA Vakfı Edirne Temsilcisi Şirin Çoğal, N Kolay İstanbul Maratonu Sanal Koşu Kampanyasında kurumsal ve bireysel bağışlarla pek çok çocuğun doğa eğitimi almasına destek olduklarını bildirdi.
Çoğal, yaptığı yazılı açıklamada, Edirne TEMA Koşu Takımı ve Trakya Üniversitesi Genç TEMA koşu takımının "Ağaç Kardeşliği" projesi için iyilik peşinde koşarak, çocukların doğa eğitimi almasına destek olduklarını belirtti.
N Kolay İstanbul Maratonu'nun Kovid-19 salgını tedbirleri kapsamında 5-10 ve 15 kilometrelik sanal Koşu seçenekleriyle Türkiye'nin ve dünyanın dört bir köşesinde koşulduğunu anımsatan Çoğal, "Türkiye’deki doğaseverleri bir arada toplayan TEMA da yardımseverlik koşusuna katılan sivil toplum kuruluşlarından biri olarak koşuda yerini aldı." ifadelerini kullandı.
Edirne'den topladıkları bağışlarla 69 çocuğun doğa eğitimine katkı sağladıklarını belirten Çoğal, şunları kaydetti: "N Kolay İstanbul Maratonu Sanal Koşusu'nda Edirne TEMA Koşu Takımı olarak, il, ilçe, mahalle ve üniversite düzeyinde, aktif gönüllülerimizin  katılımıyla kurduğumuz  takımlarla  çocuklarımız ve doğa için Edirne'de sanal koşumuzu tamamladık. İyilik peşinde koşmaya ve 'TEMA Vakfı Ağaç Kardeşliği Eğitim Projesi'ne kaynak yaratmaya çalıştığımız bu koşu ile Türkiye çapında 5 bin 813 çocuğun orman ekosistemi ve bitki çeşitliliğini tanımalarına ve bu yıl Eskişehir'de oluşturulacak Hayrettin Karaca Ormanında 11 bin 626 fidanın toprakla buluşmasını sağlayacağız."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
HAYVANLARA EZİYET EDİLMEMELİ
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA
ESNAF ÇOK ZOR DURUMDA