KAPANMA KARARIYLA BERABER DESTEKLERİN...

KAPANMA KARARIYLA BERABER DESTEKLERİN BAŞLAMASINI İSTİYORUZ

KAPANMA KARARIYLA BERABER DESTEKLERİN BAŞLAMASINI İSTİYORUZ

KAPANMA KARARIYLA BERABER DESTEKLERİN BAŞLAMASINI İSTİYORUZ
27 Nisan 2021 - 23:24

DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Kerem Arda, “Esnaflar, günlük çalışanlar, dükkânları kapatılan sektörler için çok acil desteklere ihtiyaç var” dedi.
Tam kapanmada vatandaşlara herhangi bir destek verilmemesinin üzücü olduğunu vurgulayan DEVA Partisi İl Başkanı Kerem Arda; “Dün akşam itibariyle 17-18 günlük tam kapanma ilan edildi. Bu açıkçası ülkemizin ihtiyacı olan bir kapanmaydı. Biz de DEVA Partisi olarak bu kapanmayı istiyorduk ve bekliyorduk. Çünkü hastanelerdeki yük ağırlaşmıştı. Sağlık çalışanlarının doktorların üzerindeki yük ağırlaşmıştı. Virüsün yayılım hızı çok artmıştı. O sebeple de biz kapanma kararını doğru buluyoruz. Fakat kapanma kararıyla beraber çok acil olarak desteklerin başlamasını istiyoruz. Esnaflar, günlük çalışanlar, dükkânları kapatılan sektörler için çok acil desteklere ihtiyaç var. Maalesef dün Cumhurbaşkanı’nın yaptığı açıklamada herhangi bir destek açıklanmadı. Sadece tam kapanma vatandaşa tebliğ edildi. Açıkçası bu çok üzücü ve şaşırtıcı bir durum. Çünkü bu gibi kapatmalar dünyada yapıldığında bununla ilgili olarak herkesin bütün ülkelerin önlemleri ve destekleri oluyor. Fakat bizde nedense yok. Bunun da sebebini ben şöyle açıklıyorum; bugün artık iktidar çarşıda pazarda milletle beraber olamıyor. Milleti dinlemiyorlar, onların dertleriyle dertlenip tasalarıyla tasalanmıyorlar. Açıkçası milletin nasıl bir bunalımda nasıl bir dar boğazda olduğunun farkında değiller”dedi.
İktidara kendi partisi üzerinden de eleştiride de bulunan Arda; “Hatta bugün Ak Partililerin dahi sesini duymuyor iktidar. Ak Partililerin de büyük sıkıntıları var bu süreçte, onların da evlerine ekmek götürmek gibi kaygıları var. Ama kimse duymuyor. Açıkçası görmezden geliniyor.  O sebeple böyle kararların alınabileceğini düşünüyorum. Zaten Anayasa’da da maddemiz var; bu gibi kapatma durumlarında devletin destekler ve hibelerle vatandaşına destek olacağına ilişkin Anayasa’nın hükümleri var. Biz acilen iktidardan ve ortaklarından vatandaşlar için destek istiyoruz. Bir yıl oldu, insanlar tükendi, insanlar bitti. Geçen seneki gibi kimsenin ne bir yedek akçesi ne yastık altında bir şeyi kalmadı. Bunun sosyal sonuçları olmadan acilen insanlarımıza destek verilmesi gerektiğini düşünüyorum” diye ifade etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
BİNLERCE FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”
“TAM KAPANMA SÜRECİNİ ÇOK ZOR GEÇİRDİK”