KARA BULUTLAR KURAKLIĞA SON VERİYOR

KARA BULUTLAR KURAKLIĞA SON VERİYOR

KARA BULUTLAR KURAKLIĞA SON VERİYOR

KARA BULUTLAR KURAKLIĞA SON VERİYOR
21 Eylül 2019 - 11:09

Kırklareli ve Edirne'de sağanak, yaşamı olumsuz etkiledi.
Kırklareli'nde aniden başlayan ve zaman zaman hızını artıran yağışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlardan bazıları otobüs durakları ile iş yerlerinin tentelerinin altında, bazıları da şemsiye, çanta ve poşetlerle yağmurdan korunmaya çalıştı. Yağış nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluşurken, bazı veliler çocuklarını okula kadar kucaklarında taşıdı.  Yağış nedeniyle ulaşımda aksamaların meydana geldiği kentte, polis ekipleri trafiğin yoğun olduğu bölgelerde sürücüleri uyardı. Belediye ekipleri de su birikintisi olan cadde ve sokaklardaki mazgallarda çalışma yaptı. Kırklareli Meteoroloji Müdürlüğü verilerine göre, hava sıcaklığının 14 derece ölçüldüğü kentte yağışın gün boyu sürmesi bekleniyor.
EDİRNE
Edirne'de sabaha karşı başlayan sağanak hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak nedeniyle bazı cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu, trafik ekipleri sürücüleri dikkatli olmaları için uyardı. Sabah işe yetişmeye çalışan vatandaşlar şemsiye ve poşetlerle yağmurdan korunmaya çalıştı. Bazı vatandaşlar tentelerin altında yağmurun dinmesi bekledi.
HAVA DURUMU TAHMİNİ
Uzun süren kuraklığa kara bulutlar son veriyor. Cuma sabah erken saatlerde bölgemizin batısından usul usul sokulan yağış, öğle saatlerine kadar Trakya'nın batı yarısını özlenen damlalara kavuşturdu. Tekirdağ-Çanakkale arasında akşam üzerine kadar, İstanbul geneli ile Tekirdağ'ın doğusunda ise akşama dek sürmesi beklenen yağışlar, cumartesiye kalmadan bölgemizden ayrılacak. Sıcaklıklar ise Nisan-Mayıs aylarından bu yana ilk kez gündüzleri birçok merkezde 20 barajının altında kalacak. Sert rüzgar, yağışlı hava ve güneşsiz gökyüzü sebebiyle hava soğukça hissedilecek. Kısa kolluları şimdilik kenara koymakta fayda var. Cumartesi yağış kesilse de soğuk bizi terk etmeyecek. Termometreler 20'li değerleri gösterip güneş bölgemizi selamlasa da, aldanmayın, sert poyraz eşliğinde kuru bir soğuk bizleri bekliyor. Pazardan itibaren gıdım gıdım artacak sıcaklıklar ısınmamızı sağlayacak. Önümüzdeki hafta sonunda yine yaza yakın değerler ölçebiliriz. Yağmur ile bir sonraki buluşmamız ise salı gecesi veya çarşamba günü olacak...
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HAMZABEYLİ’DE PERON SAYISI ARTIRILACAK
HAMZABEYLİ’DE PERON SAYISI ARTIRILACAK
RUMELİ RÜZGARLARI KONSERİ
RUMELİ RÜZGARLARI KONSERİ