KEDİLER BAYRAM YAPTI

KEDİLER BAYRAM YAPTI

KEDİLER BAYRAM YAPTI

KEDİLER BAYRAM YAPTI
23 Nisan 2019 - 08:50

Edirne Belediyesi tarafından 26-28 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 9. Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali öncesinde ciğerci esnafı Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağındaki kedilere yarım ton ciğerle besledi.
Edirne Belediyesi’nin organizasyonuyla 26-28 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 9. Uluslararası Bando ve Ciğer Festivali’ne sayılı günler kala Edirne’deki ciğerci esnafı Edirne Belediyesi Sokak Hayvanları Barınağı’nı ziyaret etti. Ciğerci esnafı barınağın minik konukları olan kedilere yaklaşık yarım ton Edirne Tava Ciğeri ikram etti. Edirne'yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar,  “Edirne Belediyesinin düzenlemiş olduğu  9. Bando ve Ciğer Festivali haftasında ilk açılışımızı Kedi köpek barınağına gelerek, en çok onların sevdiği şeyi olan tava ciğerini getirdik. Burada ki bütün kediler bizim festivalimize davetliler. Bu yıl festivalin 9’cusu düzenleniyor. 10 ülkeden bando takımları gelecek. Biz ciğerci arkadaşlarımızla birlikte faal olarak çalışacağız. Festivalin 3’üncü gün binlerce kişiye bedava ciğer dağıtacağız. Uluslararası özelliği olan büyük bir festival. Biz ciğerciler olarak festivale en iyi şekilde hazırlandık” dedi.
Ciğerci Niyazi Yavuz “Biz hazırlanmaya başladık. Bu hafta bizim haftamız. Bu hafta 3 ton ciğer dağıtacağız. Herkesi Edirne’ye davet ediyoruz” şeklinde konuştu. Yeşim DRAMALI
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
SORUŞTURMA TAMAMLANDI
ÇALILIK ALANDA YANGIN
ÇALILIK ALANDA YANGIN