KIRAT ŞAHLANMAYA HAZIR

KIRAT ŞAHLANMAYA HAZIR

KIRAT ŞAHLANMAYA HAZIR

KIRAT ŞAHLANMAYA HAZIR
06 Aralık 2019 - 00:04

YEŞİM DRAMALI
Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz basın açıklaması yaparak bir Pazar günü yapılacak olan İl Başkanlığı seçimlerinde bir kez daha aday olduğunu açıkladı. Üç yıldır Edirne Demokrat Parti İl Başkanlığını yürüten İbrahim Özyılmaz, “Kırat kesinlikle ve kesinlikle şaha kalktı bunu kısa sürede göreceğiz” dedi.
Yaklaşık 3 yıldır görev yapan Demokrat Parti Edirne İl Başkanı İbrahim Özyılmaz şu açıklamalarda bulundu; “Pazar günü saat 11:00-15:00 arasında yapılacak kongremize aday olduğumuzu, bir dönem daha sizlerle birlikte olduğumuzu açıklamak istedik. 36 kişilik listemizle seçime gireceğiz. Seçim il başkanlığı binamızda olacak. Henüz bana iletilen bir liste yok. Bir aday çıkacak diye bekliyoruz ama hala bir şey yok. 2 önce Ankara’da toplantımız vardı. Toplantıdaki kanaatlerimizi aktarmak istedik. ‘Kırat kesinlikle ve kesinlikle şaha kalktı.
Önümüzdeki ilk seçimde alması gereken oyu alacak. Mutlaka mecliste olacak. Geçmişten esinlenerek şunu söylemek istiyorum. Biz geçmişte hep büyük ortağı olurduk ama bir küçük ortağı olarak mutlaka bir koalisyonun  içinde yer alacağız.Halkımız her geçen gün daha da fakirleşmekte. Ok yaydan çıkmış durumda. Akşam yatıyoruz zam. Sabah kalkıyoruz zam. Yeni bir sisteme geçtik. İsmi Cumhurbaşkanlığı Sistemi. Ucube bir sistem. Ben bu yaşıma kadar böyle bir sistem görmedim. 600 kişilik bir meclisimiz var ama hiçbir işe yaramıyor. Bakanı seçilmişlerden değil kimse hesap soramıyor. Böyle bir sistemin içinde. Türkiye bu durumu daha fazla kaldıramaz. Demokrat Parti yine o parlamenter sistemi geri dönüş için tek başına olmasa da  Atatürkçü laik bir partiyle bir araya gelerek gerçekleştirecek. Düşüncemiz böyle” şeklinde açıkladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Haluk Levent özür diledi: Ben başaramadım
Haluk Levent özür diledi: Ben başaramadım
"Can dostlar"ına hayvan otelinde konaklama imkanı