KIRMIZI-BEYAZ’IN YANINA SARIYI DA...

KIRMIZI-BEYAZ’IN YANINA SARIYI DA EKLEYEBİLİRİZ

KIRMIZI-BEYAZ’IN YANINA SARIYI DA EKLEYEBİLİRİZ

KIRMIZI-BEYAZ’IN YANINA SARIYI DA EKLEYEBİLİRİZ
17 Mayıs 2019 - 08:53
Reklam

Edirnespor Başkanı Savaş Üner, ve Edirne Spor Extra İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni Levent Takan, ile gerçekleştirdiği söyleyişinin dördüncü bölümünde şu sözleri söyledi.
BAŞKAN DEVAM DERSE DEVAM EDERİM
Aslında ben tekrar aday olma taraftarı değilim. Bu kadar şeyden sonra, çünkü başarısızlık bizim üzerimize yükleniyor. Ben gecemi gündüzümü veriyorum. Bazen evde oturup düşünüyorum. Kızım baba bırak diyor. Çünkü o benim ne yaşadığımı görüyor, eve girdiğimde yüzümden neler yaşadığımı anlıyor. Maç sonlarında benim neler yaşadığımı bir gelip görsünler. Ben bu makamda Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın tercihi ile bulunuyorum. Bu hafta kendisi ile oturup konuşacağız. Ben kendisine ayrılmak istediğimi söylemiştim zaten. Ama sonuçta onun vereceği karara da saygı duyar ve uyarım.
EDİRNESPOR BAŞKANLIĞI ÇOK ONURSAL BİR GÖREVDİR
Vardır mutlaka. Sonuçta Edirnespor başkanlığı, Edirne’de çok onursal bir görev. Sanıyorum benim sosyal medyada paylaştığım veda yazısına benzeyen yazımdan sonra çıkmıştır bu tür söylentiler. Sonuçta kotlu hiçbir zaman boş kalmaz. Bizler gelip geçiciyiz. Mutlaka yeni birisi gelecektir. İyi yönetir, kötü yönetir o ayrı. Mutlaka düşünen kardeşlerimiz, arkadaşlarımız, ağabeylerimiz vardır. Ama dediğim gibi önce başkanımız Recep Gürkan’la bir görüşelim, oradan çıkacak kararı bekleyelim.
YÖNETİMDE FUTBOLU DAHA İYİ BİLENLERİN SAYISINI ARTIRABİLİRİZ
Biliyorsunuz, yönetim zaten her dönemde değişiyor. Eğer ben devam edeceksem, kongrede yönetimimizde değişiklikler olacaktır elbette. İçimizde futbolu çok iyi bilmeyenler de var ama bilenler de zaten mevcut. Futbolu bilenler hep vardı. Bu sezonda futbolu bilenlerle yola çıktık. Ama elbette futbolu bilenlerin sayısını daha da artırabiliriz.
KIRMIZI-BEYAZ’IN YANINA SARIYI DA EKLEYEBİLİRİZ
Gelen sorular arasında eski renklere, sarı-kırmızıya dönüş olacak mı var ? Ne diyorsunuz bu konuda?
Yani bu konuda tam net ve kesin bir karar yok ama düşünülebilir. Şu an ki renklerimiz kırmızı-beyaz. Yanına sarı da konabilir. Yani kırmızı beyaz, eski sarı-kırmızı çubuklu forma kullanılabilir. Bu konuya kapalı değiliz yani.
EDİRNE’DE ÇOK YETENEKLİ ÇOCUKLAR VAR
 Bizim şu anda zaten alt yapılarımız var. Sıkıntı yok. U14, U15, U16, U17, U19 takımlarımız var zaten. Yapılan ma var mı ? Var. Ama Edirne’de bir birliktelik yok. Bu Edirnespor kimin takımı ? Sadece benim takımım değil. Edirne’nin takımı. Edirne’yi üst liglerde temsil eden tek takım. Alt yapı kulüplerinden oyuncu istiyoruz mesela, bizden 3-5 bin lira para istiyorlar. Maçları izleyenler görüyor. Alt yapılarda Edirne’de çok yetenekli çocuklar var. Ama oynadıkları yerlerle Bölgesel Lig çok farklı. O çocukları farklı yerlerde oynatmak lazım. Mesela Batuhan gitti, Bölgesel Amatör Lig’de Kavaklıspor’da dakikalar aldı. O çocuk seneye her takıma gider. Gönül ister hepsi oynasın. Bu sene bizde 6 tane ilk 11’de forma giyen Edirneli futbolcu vardı. 11-12 Edirneli oyuncumuz da kadromuzda bulundu. Yanlış anlaşılmasın ama bir şeyi daha söylemek isterim. Bizim çocuklarımı da sonuçta bedava oynamıyor. Bir bedeli var. Sonuçta onlar da evlerine ekmek götürecekler, bu işten para kazanacaklar. Yani bütçe düşecek falan diye düşünenler var ama öyle bir şey yok. Sonuçta onların da hakkı. Bu arada son haftalarda alt yapımızdan Umut Çalışkan’ı A-takım kadromuza kattık. Çok yetenekli bir çocuk. Bu çocuğu bizim kazanmamız lazım. Bir çok gencimiz A-takımı ile antrenmanlara çıkıyor, kadroya girmeyince küsüyor. Küsmeyecek. Ağabeyleri ile çalışmalarına devam edecek. Alt yapıya girmişken devam edelim.
Bu spor okulları Edirne Belediyesi’nin bünyesinde olacak. Ama bizimle koordineli olacaktır. Bizim hocalarımızın da oraya katkıları olabilir. Oradan bizim takımlarımıza oyuncular aktarılabilir tabii. Ama bizden bağımsız olacaklar, başkanımız futbol, basketbol ve voleybol okulları kurmayı düşünüyor.
YARIN
BASKETBOL’DA YAŞANAN GELİŞMELER
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
SELAYI SUSTURMAYA İZİN VERMEYEN İMAM,O GECE OLANLARI ANLATTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI
'' ARABALI TREN '' YURDA GİRİŞ YAPTI