KIZI İLE AYNİ SAHNEYİ PAYLAŞTI
Reklam
Reklam
Reklam

KIZI İLE AYNİ SAHNEYİ PAYLAŞTI

KIZI İLE AYNİ SAHNEYİ PAYLAŞTI

KIZI İLE AYNİ SAHNEYİ PAYLAŞTI
09 Mart 2018 - 06:27

Edirneli müzisyen Vedat Haseki “Müzikle bir araya gelinir ve şarkı herkesi bütünleştirir. Ortalama üç nesil aynı şarkıyı dinler” dedi.

 

Edirneli Müzisyen Vedat Haseki üniversite öğrencilerine çakıl taşları olarak adlandırdığı geçmişten günümüze müzik yaşantısı konusunda bilgi verirken”Müzikle herkes bir araya gelir ve şarkı ile bütünleşir. Ortalama üç nesil ayni şarkıları dinler “dedi.

 Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım öğrencilerinin uygulama etkinlikleri çerçevesindedüzenlenen söyleşisi saat 14.00’ da başladı.

Proje sorumluları Halkla İlişkiler ve Tanıtım programı öğrencileri Bilge Şarkbülbülü, Merve Denizli, Gizem Çelebi, Pınar İzkesen‘in hazırladığı ‘ülkemizde 70,80,90 ve 2000’li yıllardaki müzik serüveni’ slayt gösterisini Semih Başkurt sundu.

 Daha sonra söz alan Edirneli Müzisyen Vedat Haseki, müzikle herkesin bir araya geldiğini müziğin birleştirici gücünün yüksek olduğunu belirterek “ ninni dinleyerek başlarız müzik le iç içe olmaya  daha sonra masallarla devam ederiz. 3 nesil ayni şarkıları dinliyor seviyor benimsiyor”dedi.

,

Dünyada ve ülkemizde 70’lerden itibaren hit olmuş pop müziği eserlerini anlatarak konuşmasını sürdüren Haseki,80’ler, 90‘lar ve 2000’li yıllardaki müziklerden örnekler verip sanatçılar hakkında bilgiler sundu.

Vedat Haseki daha sonra kızı Trakya Üniversitesi devlet konservatuarı okutmanı Burcu Coşkun’u sahneye davet etti. Haseki klavye ile coşkuna eşlik ederken, Burcu Coşkun yan flüt eşliğinde bir birinden güzel şarkılar söyledi.

Programda daha sona bir başka Edirneli müzisyen olan Enver Camcıoğluda  Türk Sanat Müziği eserlerini seslendirdi.

Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mustafa Hatipler adına Vedat Haseki ye proje sorumlularından Bilge Şarkbülbülü,okutman Burcu Coşkuna Gizem Çelebi, teşekkür belgelerini vermesi ile program sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ÇİRKİN SALDIRI!
ÇİRKİN SALDIRI!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!
EDİRNE’NİN SAHİBİ OLACAĞIZ!