KOMŞU BASINLA SICAK BULUŞMA

KOMŞU BASINLA SICAK BULUŞMA

KOMŞU BASINLA SICAK BULUŞMA

KOMŞU BASINLA SICAK BULUŞMA
05 Ekim 2017 - 05:13
Reklam

Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü ve Bulgaristan'ın Edirne Başkonsolosluğu işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte Türk ve Bulgar Basın Mensupları Margi Otel’de bir araya geldi.

 

Edirne Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Uğur Ülgen koordinatörlüğünde Edirne Bulgaristan Konsolosu Andon Andonov'un katılımı ile Haskovo Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Nedyalka Kostova Dimitrova, Haskovo Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nikolay Mulishev Grudev Darik Radyosu temsilcilerinden Zhivka Todorova Dancheva ile Hristo Petkov Hristov, BTV Televizyonu temsilcilerinden Maria Vasilece Georgieva ile Andrey Veselinov Danchev, Stara Zagora Radyosu'ndan Zlatka Dimitrova Mihaylova Naydenova, H News Televizyonundan Tihomir Yanchev Petkov ve serbest gazeteci Yanko Naydenov'un oluşturduğu heyet ile Düzenlenen etkinliğe Basın İlan Kurumu Edirne İl Müdürü Ebubekir Günel, Edirne Valiliği Basın Halkla İlişkiler Müdürü Ender Aydın, Edirne’de görev yapan basın mensuplarıyla bir araya geldi. Margi otelde düzenlenen kahvaltıda bir araya gelen Türk ve Bulgar Basın Emekçileri keyifli anlar geçirirken konu hakkında Basın Yayın Enformasyon Edirne İl Müdürü Uğur Ülgen, çeşitli açıklamalarda bulundu.

 

 “AMAÇ İKİ ÜLKENİN GAZETECİLERİ ARASINDA İLETİŞİMİ ARTTIRMAK”

İl Müdürü Ülgen yaptığı konuşmada, düzenledikleri organizasyonla 2 gün boyunca Bulgaristan'dan gelen gazetecileri misafir ettiklerini, iki ülkenin Basın mensupları arasında iletişimi artırmayı amaçladıklarını belirterek; “İlk gün Edirne Valisi Günay Özdemir, Belediye Başkanı Recep Gürkan başta olmak üzere kurum ziyaretleri yaptık. Bu ziyaretlerde Vali Günay Özdemir ve Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan kendi yaptıkları işleri anlattılar. Basın Yayın Enformasyon İl Müdürlüğü ve Bulgaristan'ın Edirne Başkonsolosluğu işbirliğiyle düzenlenen etkinliğin iki gün sürecek. Yerel ölçekte bu tarz etkinlikler az ama Genel Merkez bünyesinde çok sayıda etkinlik yapılıyor. Edirne’nin bir sınır bölgesi, gazetecilere yönelik çalışmalar devam edecek. Bu etkinliklerle basın mensupları ikili ilişkilerin geliştirilmesi, kaynaşma, iki ülkenin gazetecileri arasında iletişimi artırma, iki ülke arasındaki ilişkileri geliştirme ve şehirlerin tanıtımının yapılmasını amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
YAPAY ZEKA DÖNEMİ BAŞLADI
YAPAY ZEKA DÖNEMİ BAŞLADI
BU KEZ DE PEDAL ÇEVİRDİLER
BU KEZ DE PEDAL ÇEVİRDİLER