KÖYLÜLER TREDAŞ MAĞDURU

KÖYLÜLER TREDAŞ MAĞDURU

KÖYLÜLER TREDAŞ MAĞDURU

KÖYLÜLER TREDAŞ MAĞDURU
07 Kasım 2019 - 00:08

YEŞİM DRAMALI
Havsa İl Genel Meclisi Üyesi Serdar Çığla, Havsa ve Süloğlu ilçelerinde sabah 7’den akşam 20.00’ye kadar süren elektrik kesintilerinin özellikle köylerde yaşayan vatandaşları zor durumda bıraktığını söyledi.
 
TREDAŞ tarafından sık sık yaşan elektrik kesintileri köylüleri bıktırdı. Havsa İl Genel Meclisi Üyesi Serdar Çığla köylerdeki palanlı yapılan elektrik kesintilerini İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantısında gündeme getirdi. Çığla, Havsa ve Süloğlu ilçelerinde sabah 7’den akşam 20.00’ye kadar süren elektrik kesintilerinin özellikle köylerde yaşayan vatandaşları zor durumda bıraktığını söyledi.
İl Genel Meclis toplantısında gündem dışı söz alarak konuyu gündeme getiren CHP Havsa İl Genel Meclis Üyesi Serdar Çığla; “elektrik kesintilerinin özellikle Havsa’nın Hasköy, Habiller, Söğütlüdere, Oğulpaşa, Süloğlu’nun da Akardere, Küküler, Geçkinli, Keramettin köylerinde çok sık ve uzun süreli yaşanıyor. Büyük zarar var. Tredaş’ın karayolları ile bir problemi var sanırım. Örneğin Hasköy’de hat değiştirildi, 6 tane demir direk var, fakat karayolları direklerin değiştirilmesine izin vermiyor. Köylüler zamanında müracaatların yapıldığını söylüyor” dedi.
İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş de sık sık yaşanan elektrik kesintilerinin vatandaşların günlük işlerini aksatmasına neden olduğunu belirterek, Tredaş’ın mağduriyet yaratmadan soruna çözüm bulmasını istediklerini ifade etti.
8 MESİRE ALANI HALKIN HİZMETİNE AÇILDI
İl Genel Meclisi Kasım ayı toplantısından Çevre ve Sağlık Komisyonu tarafından da, Köylerde bulunan 8 mesire alanın halkın kullanımına hazır olduğu komisyon Başkanı Erdoğan Gümülcine tarafından hazırlanan rapor meclise sunuldu. Çevre ve Sağlık  Komisyonu Raporuna göre; Merkeze bağlı Musabeyli Köyü, Uzunköprü Yeniköy’de belediye sınırları içerisinde ki alan, Meriç Karayusuf, Havsa Arpaç, Lalapaşa Vaysal, Süloğlu, Göleti,Enez Yazlıkçılar Bölgesi Orman Alanı,İpsala Bozkurt Parkı mesire alanı olarak bir çoğu tamamlanıp hizmete açıldığı  meclise sunuldu.
Vali Ekrem Canalp’ın köylerde ki mesire alanların kullanıma açılmasında çok büyük katkısı olduğunu söyleyen İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş; “İlçelerimizde mesire alanları çok önemliydi. Bu mesire alanlarının gündeme getirilmesinden Sayın Valimiz Ekrem Canalp’e talimatlarından dolayı meclis üyesi arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Bugün onun Edirne’ye gelişinin birinci yılı, Edirne’de oluşunun yaş günün meclis üyesi arkadaşlarım adına kutluyorum” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BULGARİSTAN-SÜLOĞLU DOSTLUĞUNA DEVAM
BULGARİSTAN-SÜLOĞLU DOSTLUĞUNA DEVAM
TMMOB’UN BAŞKANI AVUKATOĞLU SEÇİLDİ
TMMOB’UN BAŞKANI AVUKATOĞLU SEÇİLDİ