KUDÜS KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KUDÜS KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KUDÜS KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

KUDÜS KONFERANSI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
03 Aralık 2019 - 00:04

Anadolu Gençlik Derneği Edirne Şubesi tarafından Halk Eğitim Merkezinde Kudüs Konferansı düzenlendi.
Konuşmacı olarak “Siyonist Sorgu! İsrail Zindanlarında Bir Türk” kitabının yazarı Orhan Buyruk’un katıldığı konferansın açılış konuşmasını yapan AGD Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, Akçakale’de Hudut Karakolu'na düzenlenen havanlı saldırıda şehit olan askerlerimize rahmet dileyerek başladığı konuşmasında şunları kaydetti:
Bugün ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa, peygamberler şehri Kudüs ve bereketli Filistin toprakları işgal altındadır. Filistin’e, İslam coğrafyasının tam kalbine bir hançer gibi saplanan İsrail; bölgede yaşanan kaosun, terör olaylarının, iç savaşların ve işgallerin yegane sebebidir. Irkçı emperyalizm, büyük İsrail’i kurmak hedefiyle Ortadoğu’daki huzuru ifsat etmiş ve de etmeye devam etmektedir.
Bir ırkın üstünlüğünü ve seçilmişliğini iddia eden Siyonizm’in insanlığa getireceği ancak ve ancak köle düzenidir. Biz biliyoruz ki bugün Siyonizm’in her türlü fesadı yeryüzüne yayabiliyor oluşu onların gücünden değil müslümaların parçalanmışlığından kaynaklanmaktadır.
Daha sonra kürsüye gelen Orhan Buyruk; Kudüs’ün önemini, Kudüs hakkında doğru bilinen yanlışları ve İsrail hapishanesinde geçirdiği günleri anlattı.
 
FİLİSTİN SORUNU YOK FİLİSTİN DAVASI VAR
Dünya gündemi sıklıkla değişse de, yüz yıldır değişmeyen bir “İsrail sorunu” var. Altını çizerek tekrar ifade ediyorum İsrail sorunu var. Aynı dünya görüşüne sahip olduğumuz bir takım araştırmacı, gazeteci, yazar vb. şahsiyetlerin dahi kurdukları cümlelerde ya da yazdıkları kitaplarda “Filistin sorunu” gibi ifadeler görüyoruz. Buna tümüyle karşıyım. İyi niyetle yazılmış-söylenmiş olsa bile bilinçaltımızda sorunun Filistin olduğunu aşılamışlar ve biz de bu zokayı yutmuşuz. Filistin diye bir sorunumuz yok! Filistin davamız var…
Sorun, yüzyıllardır bu topraklarda yaşayan Filistinliler değildir. Sorun, zehirli mantar gibi üreyerek bu topraklara kan ve gözyaşı getiren İsrail’dir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BAKAN SELÇUK’TAN ÇEKİÇ MÜDÜRE TEŞEKKÜR
BAKAN SELÇUK’TAN ÇEKİÇ MÜDÜRE TEŞEKKÜR
VALİ CANALP’TEN BAYRAM ZİYARETLERİ
VALİ CANALP’TEN BAYRAM ZİYARETLERİ