KUR’AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİ ZİYARET

KUR'AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİ ZİYARET

KUR'AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİ ZİYARET

KUR'AN KURSU ÖĞRENCİLERİNİ ZİYARET
08 Ağustos 2019 - 04:30

Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanı Barış Gündoğdu ve beraberindeki heyet, yaz Kur'an Kursu öğrencilerini ziyaret ederek kitap hediye etti.
Ülkü Ocakları Edirne İl Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, İl Başkanı Gündoğdu, Kurban Bayramı öncesi çocuklarla bir araya geldiklerini belirtti.
Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in talimatıyla çocuklara Yusuf Has Hacib'in "Kutadgu Bilig" kitabını dağıttıklarını belirten Gündoğdu, "Lala Şahin Paşa Camii’nde, Kur’an okuma eğitimini görmekte olan vatanımızın ve milletimizin göz bebeği olan genç kardeşlerimizi ziyaret ederek sohbet ettik. Öğle arasında teneffüste bulunduklarından dolayı çeşitli ikramlarda bulunduk. Asıl mutlu oldukları ve sevindikleri sizlerinde fotoğraflarda şahit olduğunuz; Yazılışının 950. Yılı olması sebebiyle Genel Başkanımız Sinan Ateş’in talimatı doğrultusunda çocuklar için hazırlanan “Kutadgu Bilig” eseri oldu.  Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak bu şaheseri Türk gençliğine tanıtmak ve sevdirmek amacıyla bir dizi faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Bu faaliyetler içinde son derece önem verdiğimiz çalışmalardan biri olan “Çocuklar İçin Kutadgu Bilig” isimli eseri nihayet tamamlayarak Türk gençliğinin istifadesine sunmanın kıvancını yaşıyoruz. Zira 950 yıl önce Yusuf Has Hacib tarafından söz dünyasına dökülen ve asırlardan bu yana dilden dile, gönülden gönüle aktarılan hikmet incilerini yeni nesillere aktarmanın çok önemli bir görev olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
ARAMA ÇALIŞMALARINA YENİDEN BAŞLANDI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI
GÜMÜŞ MADALYA BERAATI