KURTULUŞUN VE KURULUŞUN PARTİSİ 96 YAŞINDA!

KURTULUŞUN VE KURULUŞUN PARTİSİ 96 YAŞINDA!

KURTULUŞUN VE KURULUŞUN PARTİSİ 96 YAŞINDA!

KURTULUŞUN VE KURULUŞUN PARTİSİ 96 YAŞINDA!
10 Eylül 2019 - 04:02

MERT SOYLU
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 9 Eylül 1923’te siyasi faaliyetlerine başlayan CHP, 96 yıldır Türk siyasetindeki varlığını sürdürüyor. CHP Edirne İl Örgütü, partilerinin kuruluş yıldönümünü, Atatürk Anıtı’nda düzenlenen törenle kutladı.   
Edirne Belediye binası önünde toplanan partililer kortej eşliğinde Atatürk Anıtı’na yürüdü. Anıttaki program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirdi.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın, Edirne Merkez İlçe Başkanı Nedim İçcan’ın, Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş’in, İlçe Belediye Başkanlarıyla birlikte partililerin katılım gösterdiği törende konuşan Pekcanlı şu ifadelere yer verdi, “ Şehit haberleri yüreğimize bir kor gibi düşerken suçsuz insanlar hapishanelerdeyken, tacize uğrayan evlatlarımız, çocuk gelinlerimiz içimizi acıtırken adalet arayan ama adaleti bulamayan insanlarımız varken ülkemizde huzur barış adalet anlayışına vurgu yapan Pekcanlı;”Partimiz, kurulduğu günden bu yana Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsız, laik, demokratik, onurlu çağdaş bir devlet olarak var olması, güçlenmesi, halkımızın mutluluğu için mücadele etmiştir ve mücadele etmeye de devam edecektir.
CHP çağdaş, laik, demokratik sosyal hukuk devletinin, yargı bağımsızlığının, insan haklarının, kadın erkek eşitliğinin, hoşgörünün, huzur ve barış ortamının savunucusudur.  . Bu nedenle ülkemizin her zamankinden daha fazla Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı vardır. Eşit haklara sahip insanların yaşadığı Bir Türkiye’nin garantisidir Cumhuriyet Halk Partisi. Her 9 Eylül bizim için yeni bir başlangıçtır. Cumhuriyet Halk Partisi Kurulurken duyulan heyecanı bu gün de bizler yaşamaktayız. Her zaman Atatürk ilke ve devrimlerine bağlılığımız devam edecektir. Ülkemizin aydınlığa çıkması için toplumun çıkarları için örgütlerimizle mücadelemiz devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, partimize emek veren tüm partililerimize şükranlarımı sunuyor, Bir neferi olmaktan onur duyduğum,  partimizin 96. yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum”.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE’DEKİ YAPILARIN İSTATİSTİKLERİ AÇIKLANDI
EDİRNE’DEKİ YAPILARIN İSTATİSTİKLERİ AÇIKLANDI
TURİZMDEN BEKLENTİMİZ YÜKSEK
TURİZMDEN BEKLENTİMİZ YÜKSEK