LAVANTA ETKİNLİĞİNDE SON GÜN

LAVANTA ETKİNLİĞİNDE SON GÜN

LAVANTA ETKİNLİĞİNDE SON GÜN

LAVANTA ETKİNLİĞİNDE SON GÜN
15 Haziran 2021 - 10:02

Edirne 4. Lavanta Tarla Günleri üçüncü gün etkinlikleriyle sürerken, mor tarlalar fotoğraf meraklılarınca ziyaret ediliyor.
Edirne Valiliği himayesinde Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve Edirne Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğinde bu yıl 4'üncüsü gerçekleştirilen Lavanta Tarla Günleri, üçüncü gün etkinlikleriyle Karaağaç'taki lavanta tarlasında devam etti.
Sabah saatlerinden itibaren tarlaya gelmeye başlayan vatandaşlar aralıklarla etkisini gösteren yağmura rağmen lavantaların arasında gezip fotoğraf çektirdi. Vatandaşlar, boyalı bisiklet, sandalye, çerçeve gibi objelerin önünde poz verdi. Etkinlikte, klasik müzik konserleri verilirken, yöresel ezgilerin yer aldığı müzik yayını da yapılıyor. Katılımcılar çalınan müziklere kimi zaman alkış kimi zaman da danslarıyla eşlik etti. Kurgusal fotoğraf atölyelerinde ise fotoğraf sanatçıları modellerle birlikte düzenlenen kareografide en güzel kareyi yakalamak için çaba sarf etti. Kurulan stantlarda lavantadan üretilen hediyelik eşyalar, gazoz ve şerbetler ile çeşitli ürünlerin satışı yapılıyor. Etkinlik bugün sona erecek.
BUGÜNÜN PROGRAMI
Etkinliğin son günü olan Salı günü de etkinlik saat 10.00’da sağlıklı yaşam için spor yapıyoruz etkinliğiyle başlayacak. Daha sonra lavantaları çiziyorum resim atölyesi çizim gerçekleştirecek. Saat 14.00’de Roman müzik topluluğu sahne alacak. Gerçekleşecek söyleşilerin ardından 19.00 – 20.00 saatleri arasında Akademi Rumeli Derneği Halk oyunları topluluğu gösteri yapacak. Edirne Belediye Bandosunun konserinin ardından, Lavanta Tarla Günleri etkinliği sona erecek.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği arasında  İş Birliği anlaşması imzalandı
İş Bankası ile Edirne Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri...
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI
LİSELERE GEÇİŞ SİSTEMİ, BİNLERCE AİLENİN ÇIKMAZI