LÖSEV AİLERİNİN REHABİLİTASYONU; LSV...

LÖSEV AİLERİNİN REHABİLİTASYONU; LSV DÜKKAN

LÖSEV AİLERİNİN REHABİLİTASYONU; LSV DÜKKAN

LÖSEV AİLERİNİN REHABİLİTASYONU; LSV DÜKKAN
29 Eylül 2020 - 09:11

LÖSEV’in genel yapısını anlatan Edirne LÖSEV Temsilcisi Ceylan Toker; “ TC Vatandaşı çocuk ve yetişkin tüm kanser hastalarının sağlık ve eğitimi başta olmak üzere her türlü ihtiyacını karşılama, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve hizmet vermek olan LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı, 1998'de yılında Ankara'da kurulmuştu. İlk günlerde 35 lösemi hastası çocuk ve ailesine yardımlar götürerek başlayan hizmetler bu gün Türkiye genelinde sayıları 45.000’i aşan çocuk ve yetişkin kanser hastaları ve onların imkânları sınırlı imkanlarını ailelerine iletilerek sürdürülüyor. Tamamen Türk Halkının ve kurumlarının bağışlarıyla destekler sunan LÖSEV bu gün uluslararası düzeyde tanınmış, saygın bir sivil toplum kuruluşudur” dedi.
LÖSEV’in lösemili çocuklar için kurduğu tesisleri ile ilgili bilgi veren Toker; “LOSEV'in 2000 yılında kurduğu Lösemili Çocuklar Hastanesi LOSANTE, 2016 yılında LÖSANTE Çocuk ve Yetişkin Hastanesi,  2008 yılında açılan LÖSEV Okulları,  2010 yılında hizmete giren Lösemili Çocuklar Köyü,  2018 LÖSEV Bodrum Çocuk Tatil Köyü, ile Türkiye'de ve dünya da başka bir örneği olmayan tesisleri hizmete sunmuştur. Tüm tesisler binlerce hastaya tamamen ücretsiz sağlık, eğitim, sosyal imkanlar ve barınma hizmetlerini sunduğunu” belirtti.
LÖSEV’DEN LSV’DÜKKAN
LÖSEV annelerinin el emeği ile oluşturulan LSV dükkanın bir rehabilitasyon merkezi olduğunu ifade eden Toker; “LÖSEV Annelerinin El Emeğinden Doğan Marka: "LSV Dükkan" 2000 yılında hasta çocukların en çok yıpranan aile ferdi olan annelerinin güçlenmesi için LÖSEV Annelere bir rehabilitasyon programı ile üretim atölyeleri oluşturdu. LÖSEV üretim atölyelerimizde lösemi tedavisi olan çocuklarımızın anneleri, tamamen iyileşmiş gençlerimiz ve hastalığı yenmiş erişkin hastalarımız için hayata geçirmiş olduğumuz atölyelerde birbirinden güzel ürünler üretildi. El emeği göz nuru elişleri ve sağlıklı anne eli değmiş erişte, kayseri mantısı ve reçel gibi gıdalar bu ürünlerden sadece birkaçı. Atölye çalışmaları kapsamında, anneler, iyileşmiş gençler ve yetişkin hastalar uzman eğiticilerden aldıkları sertifikalı eğitimlerle her geçen gün daha yaratıcı ve üretken kadınlar olarak çalışmaya devam etmektedir. Bu projelerimizin bir amacı da tedavide başarı oranlarına çok büyük olumlu katkı yaratan moral değerlerinin yükseltilmesi, ailelerimizin rehabilitasyonudur. Böylece annelerimiz, gençlerimiz ve erişkin hastalarımız hem sürekli iş imkânlarına kavuşmakta, hem de bilinçli ve üretken birer birey olarak çocuklarının tedavilerinde birkaç adım öne geçmektedirler”diye açıkladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
EDİRNE 3 YIL EN KURAK MEVSİMİNİ YAŞADI
EDİRNE 3 YIL EN KURAK MEVSİMİNİ YAŞADI
"20 DAKİKA SPOR YAPAN KADINLARDA YÜZDE 25 RİSK AZALIYOR"