MAHALLE SAĞLIK TARAMASINDA GEÇTİ
Reklam

MAHALLE SAĞLIK TARAMASINDA GEÇTİ

MAHALLE SAĞLIK TARAMASINDA GEÇTİ

MAHALLE SAĞLIK TARAMASINDA GEÇTİ
24 Ocak 2020 - 10:30

CANAN KAYA
Edirne İl Sağlık Müdürlüğü ile Medrese Alibey Mahalle Muhtarlığı arasında yapılan protokol kapsamında, mahalle sakinlerinin kan şekeri ve tansiyonları ölçüldü.
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Selma Heves, her vatandaşı sağlık taramasından ücretsiz olarak faydalanması için davet etti.
Heves, “ İl Sağlık Müdürlüğü olarak Medrese Alibey Mahallesi  Muhtarından gelen istek üzerine mahalle sakinlerine, sağlıkla ilgili önemli konularda bilgi vermek, tansiyon,kan şekeri ölçümlerini  yapmak hem de kronik hastalıklarla ilgili bilgilendireceğiz. Ve ardından sağlıklı hayat merkezimizi tanıtarak, merkez içinde yürütülen programları anlatacağız. Burada tansiyon ve şekeri yüksek çıkan vatandaşlarımızı bilgilendirerek takip programına alacağız. Diyetisyen ve fizyoterapist uzmanlarımızla kendilerine yardımcı olacağız. Bu hizmetlerin hepsini sağlıklı hayat merkezinde ücretsiz olarak veriyoruz, vatandaşlarımızı her zaman bekliyoruz” dedi.
Medrese Mahalle Muhtarı Nesrin Çağlar; “İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği içerisinde, mahalle sakinlerime hayatın en önemli konusu olan sağlık taraması ile ilgili eğitimler verilerek, tansiyon şeker gibi taramalardan geçmelerini sağlayacağız bu çalışmayla” dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Faturalar önceki 2 yılın aynı ay ortalaması baz alınarak belirlenecek
Faturalar önceki 2 yılın aynı ay ortalaması baz alınarak...
Van’da deprem! Van güne depremle başladı…
Van’da deprem! Van güne depremle başladı…