MARATONA STK’LARDAN DESTEK

MARATONA STK’LARDAN DESTEK

MARATONA STK’LARDAN DESTEK

MARATONA STK’LARDAN DESTEK
10 Şubat 2020 - 00:01

YEŞİM DRAMALI
Türk Yunan Bulgar Dostluk Derneği tarafından bu yıl 6’ncısı “Çevre ve sıfır atık” sloganıyla 12 Nisan’da yapılacak "Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu'na Yunanistan’dan Bulgaristan’dan ve Türkiye’nin bir çok yerinden katılacak bir çok sporcu ile gerçekleşecek.
Türk Yunan Bulgar Dostluk Grubu Derneği tarafından (TUYUB) bu yıl 6’ncısı düzenlenecek "Sınırsız Dostluk Yarı Maratonu'nda bin civarında atlet, sıfır atık ve çevre bilinci farkındalığı oluşturmak için yarışacak. 12 Nisan’da gerçekleşecek maraton öncesi Edirne’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle kahvaltıda buluşan TUYUB Yönetim Kurulu Başkanı Önder Akdağ, kentteki diğer sivil toplum kuruluşlarına manevi destek çağrısında bulundu.
Edirne'de sivil toplum örgütlerinin her zaman ortak hareket edebilmesi adına bir başlangıç yaptıklarını anlatan Akdağ, “Yaklaşık 3 yıldır geleneksel olarak bu toplantıları maraton öncesinde yapıyoruz. Bu birlikteliğin maraton kapsamında sınırlı kalmaması en büyük temennim, çünkü bütün dernekler faaliyetlerde bulunuyor. Maalesef sivil toplum örgütleri arasında da bir koordinasyon problemi var. Herkes birbirinin yaptığı etkinlikten bir haber kalıyor. Bence bu konuda da bir örgütlenme ihtiyacı var. Bir araya gelip şehirde yapılan, şehre bir şey katan bütün etkinlikleri, bütün sivil toplum örgütleri maddi manevi güç birliği yaparak el birliği ile şehrimize yakışır şekilde yapmamız mümkün. Birlikten güç doğar, bu anlayışla yola çıkmak lazım. Şimdi dediğim gibi 3 yıldır biz bu toplantıları yapıyoruz. Sivil toplum örgütlerinin temsilcileri de maraton kapsamında her zaman bizden desteğini esirgemiyorlar. Şimdi destek dediğimizde insanlar bunu maddiyat olarak algılıyor, ama inanın burada bu güç birliğini yapmış olmanın moral ve motivasyonu her şeyin çok üstünde” dedi.
Bin sporcu katılacağını açıklayan Akdağ; “maratona yurt içi ve yurt dışından binin üzerinde atletin katılmasını beklediklerini ifade etti.
Maratonun kent turizmine katkı sağlayacağını ifade eden Akdağ, "Her yıl farklı bir temayla yaptığımız maratonu bu yıl çevre ve sıfır atık temasıyla gerçekleştireceğiz. Edirne'de ve Türkiye'de çevre bilincini artırmak için sergi ve paneller düzenleyeceğiz. Amacımız toplumun her katmanında çevre bilinci ve sıfır atık konusunda farkındalık oluşturmak. Bunu en güçlü şekilde nasıl yaparsak ülkemiz ve dünyamız için o kadar faydalı olur. Kaynaklarımızı çok doğru ve verimli kullanmalıyız. Ekolojik sistemin bozulmaması için elimizden geleni yapmalıyız" şeklinde açıkladı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
VETERİNER HEKİMLER ODASININ YENİ BAŞKANI; ÇAKIR
VETERİNER HEKİMLER ODASININ YENİ BAŞKANI; ÇAKIR
LÖSEV AİLERİNİN REHABİLİTASYONU; LSV DÜKKAN
LÖSEV AİLERİNİN REHABİLİTASYONU; LSV DÜKKAN